UFCWiadomości MMA

Felder: „Odpuściłem jak idiota”

Paul Felder nie jest zadowolony ze swojego występu na UFC on FOX 16 przeciwko Edsonowi Barbozie.

Paul Felder dał w walce z Edsonem Barbozą rewelacyjne stójkowe widowisko. Obydwaj mieli w walce swoje mocne momenty, a techniczny poziom wymian ugruntował ich pozycję w wadze lekkiej jako jednych z najlepszych uderzaczy. Ostatecznie wszyscy sędziowie przyznali dwie z trzech rund Brazylijczykowi, ale obu zawodników nagrodzono bonusem w wysokości pięćdziesięciu tysięcy dolarów.

Felder nie jest jednak w pełni usatysfakcjonowany swoim występem, czemu dał wyraz na konferencji prasowej po gali:

Dodatkowa kasa nie boli, ale wychodzę wygrywać. Walki bywają bardzo bliskie, a ja w walce z gościem takim, jak Edson zostawiłem ją w rękach sędziów. Nie wykorzystywałem okazji, kiedy musiałem to zrobić. W trzeciej rundzie odpuściłem jak idiota. Próbowałem obalenia, a tego mój plan nie przewidywał. W trzeciej rundzie ostro mnie punktował. Wiem, co zrobiłem źle i to się już nie powtórzy.

Walka będzie zapamiętana jako ostra. Nie będzie mi przez to jednak łatwiej przejść przez pierwszą porażkę. Byłem naprawdę wkurzony po walce. Edson to twardy skurczybyk, a ja po pierwszym „L” w rekordzie chcę teraz mieć znacznie więcej „W”.

Paul, który wziął walkę jako zastępstwo za Mylesa Jury’ego z pewnością może po tym pojedynku liczyć na to, że znajduje się co najwyżej dwie wygrane walki od ponownej konfrontacji z kimś z czołowej piętnastki.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button