Fedor EmelianenkoUFCWiadomości MMA

Fedor w UFC – donosi wiarygodne źródło

Wygląda na to, że telenowela z Fedorem Emelianenko dumającym, której organizacji szeregi zasilić, dobiegła końca.

Portal Combatpress piórem poważanego dziennikarza Neila Rooke’a – to on między innymi jako pierwszy poinformował o angażu Kimbo Slice’a przez Bellatora – donosi, że legendarny Fedor Emelianenko podpisał kontrakt z UFC i w najbliższych tygodniach informacja ta zostanie oficjalnie ogłoszona.

Wedle doniesień nie została jeszcze podjęta decyzja o tym, kiedy i przeciwko komu zadebiutuje w oktagonie 38-letni Emelianenko, jednak istnieje możliwość, że Rosjanin pojawi się już na stadionowej gali UFC 193, która odbędzie się 14 listopada w australijskim Melbourne.

Wedle niepotwierdzonych informacji Ostatni Cesarz mógłby skrzyżować wówczas rękawice z Markiem Huntem, które obecnie zestawiony jest w rewanżowym starciu z Antonio Silvą. Jak donosiliśmy niedawno, Samoańczyk jest ze wszech miar zainteresowany rywalizacją z Rosjaninem, z którym mierzył się już w 2006 roku, przegrywając na gali PRIDE FC – Shockwave przez kimurę.

Gala UFC 193 odbędzie się na mogącym pomieścić 70 tysięcy widzów Etihad Stadium, a Dana White nie ukrywa, że liczy na rekordową frekwencję i pobicie rekordu ustanowionego na UFC 129 – GSP vs Shields w Toronto, które ściągnęło na trybuny 55 tys. widzów. W walce wieczoru Ronda Rousey podejmie Holly Holm.

Angaż powracającego po prawie trzyletniej przerwie zawodnika ze Starego Oskołu wykluczył kilka dni temu szef Bellatora Scott Coker, choć Fedor nadal posiada zobowiązana promocyjne względem drugiej organizacji na świecie.

Czy Mark Hunt to dobry rywal na debiut w oktagonie dla uznawanego za najlepszego zawodnika wszech czasów Rosjanina?

*****

Wszystkie wiadomości o Fedorze Emelianenko znajdziecie tutaj.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button