BellatorFedor Emelianenko

Fedor Emelianenko odpowiada na ataki ze strony Chaela Sonnena

Fedor Emelianenko opowiada o okolicznościach odwołania walki z Mattem Mitrione, jej przełożeniu na Bellatora 180 i przytykach ze strony Chaela Sonnena.

Legendarny Fedor Emelianenko pojawił się w Nowym Jorku, gdzie miała miejsce konferencja prasowa przed galą Bellator 180, która odbędzie się 24 czerwca w Madison Square Garden.

Rosjanin wystąpi tam w co-main evencie, mierząc się z Mattem Mitrione, z którym pierwotnie miał się bić w lutym na Bellatorze 172. Do pojedynku jednak wówczas nie doszło z uwagi na kamienie na nerkach u Amerykanina.

Po zakończeniu konferencji prasowej Ostatni Car udzielił obszernego wywiadu Arielowi Helwaniemu z MMAFighting.com. Poniżej jego podsumowanie.

Czy marzył o walce w Madison Square Garden?

Dla Amerykanów może to być bardziej wyjątkowe miejsce niż dla mnie. Miałem okazję być w wielu różnych arenach. Tak naprawdę chodzi tylko o sport.

Czy postrzega tę walkę jako okazję, aby dobrze pokazać się przed rosyjskimi fanami po porażce z Antonio Silvą w New Jersey?

Tak, bardzo dobrze pamiętam tę walkę z Silvą. Ta walka wypadnie lepiej. Muszę tylko temu pomóc.

Czy niedoszła walka z Mattem Mitrione w lutym to był dla niego najbardziej rozczarowujący wieczór i jak sobie z tym poradził?

Oczywiście byłem bardzo rozczarowany. Bardzo ciężko trenowałem i byłem w szczytowej formie, ale takie rzeczy się zdarzają i trzeba je zaakceptować. Jeśli Bóg pozwoli, to tym razem dojdzie do walki.

Czy rozważał tamtej nocy walkę z kimkolwiek innym? Czy dostał propozycję innej walki?

Tak, otrzymaliśmy propozycję zastępstwa, ale zdecydowaliśmy się na nią nie przystać. Byłoby dla nas ekstremalnie niekorzystnie zmieniać rywala na trzy godziny przed walką – tak samo dla potencjalnego rywala. Zdecydowaliśmy więc przełożyć walkę.

Czy tym rywalem był Chael Sonnen czy ktoś inny?

Fedor przyznał, że otrzymał propozycję wali z Chaelem Sonnenem i Olim Thompsonem.

Czy po wszystkim cały czas chciał walczyć z Mattem Mitrione, czy wolał kogoś innego?

Uważam, że (Matt Mitrione) to bardzo interesujący zawodnik w kategorii ciężkiej. Dlatego chciałem, żeby doszło do tej walki.

Czy rozmawiał z Chaelem Sonnenem, który obrażał go podczas konferencji prasowej?

Uważam, że zawsze powinieneś panować nad emocjami. Uważam też, że im więcej ktoś mówi poza ringiem, tym mniej robi w ringu. Nie popieram takiego zachowania nie tylko wśród ludzi, ale też szczególnie wśród sportowców.

Jak blisko UFC znajduje się Bellator i czy podobają mu się ostatnie ruchy Bellatora?

Toczyłem wiele dyskusji z UFC, ale nic z nich nie wynikło. Uważam, że Bellator wykonuje naprawdę dobrą pracę we wszystkim, co robią. Zobaczymy, co się wydarzy.

*****

Cro Cop chce rewanżu z Fedorem

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button