KSWPolskie MMA

(VIDEO) Fatalna kontuzja! Wilson Varela pokonał Mariana Ziółkowskiego na KSW 93 w Paryżu!

Powracający do akcji po 2-letniej prawie przerwie Marian Ziółkowski przegrał z Wilsonem Varelą na KSW 93 w Paryżu, doznając w drugiej rundzie kontuzji barku.

Nie tak powrót do klatki wyobrażało sobie były mistrz wagi lekkiej Marian Ziółkowski (25-9-1). W co-main evencie gali KSW 93 w Paryżu Polak doznał w drugiej rundzie kontuzji barku, przegrywając z Wilsonem Varelą (12-5) przez niezdolność do dalszej walki.

Zawodnicy rozpoczęli czujnie i ostrożnie. Francuz spróbował lowkingów, Polak prostych. Lewy Mariana doszedł celu. Wilson wywierał presję. Trafił lowkingiem. Mocny prawy Vareli w kontrze na lewy prosty Mariana. Low Polaka. Francuz nadal w natarciu, Ziółkowski krążył przy ogrodzeniu. Polak popracował lewym prostym, ale zainkasował mocny lowking. Jab na korpus w wykonaniu Mariana. Middel po przekroku. Varela cały czas w natarciu. Dobrze zapracował lewym prostym. Lowking. Minęły dwie minuty walki.

Ładny kros na korpus w wykonaniu Ziółkowskiego, ale Varela odpowiedział lowkingiem. Francuz nieustannie wywierał presję. Kolejne niskie kopnięcie francuskiego zawodnika. W końcu Polak odpowiedział podobnym. Ładny lewy prosty Mariana. Varela ruszył z kombinacją ciosów na korpus i głowę. Wymiana lowkingów.

W wymianie Marian trafił sierpem. Odczuł to Varela. Kombinacja 1-2 w wykonaniu Polaka! Varela nadal naciera, ale Ziółkowski świetnie i ostro zszedł do jego bioder, kładąc Francuza na plecach na środku klatki. Półtorej minuty do końca. Polak nie popracował jednak z góry, a po minucie Varela zerwał się na nogi.

Francuz od razu ruszył do ataków, ale tym razem Marian chętniej odpowiadał, dobrze też orbitując. Runda pierwsza dobiegła końca.

Polak wszedł w rundę drugą od srogiego kopnięcia na korpus na koniec kombinacji. Weszło czysto. Valera od razu wywarł presję. Grzmotnął kopnięciem na korpus. Marian zaatakował obaleniem i… przewrócił Francuza! Ten jednak natychmiast zerwał się na nogi, a w klinczu ustawił polskiego zawodnika na ogrodzeniu. Zawodnicy przez kilkadziesiąt sekund mocowali się w zwarciu. Varela był skuteczniejszy pod kątem kontroli, wciskając Ziółkowskiego w ogrodzenie. Minęły dwie minuty rundy drugiej.

Rozerwanie. Marian poszukał kombinacji 1-2 – nie po raz pierwszy w tej walce – ale Wilson znów popisał się dobrą defensywą. Tym razem jednak tak dobrą, że wystawionym łokciem, o który odbił cios prawą ręką Marian, Polak przypłacił kontuzją barku. Zasygnalizował uraz sędziemu Marcowi Goddardowi, który natychmiast przerwał zawody.

Nagranie poniżej.

Wilson Varela wyśrubował swoją serię zwycięstw pod sztandarem KSW do czterech, najprawdopodobniej gwarantując sobie pojedynek o tytuł mistrzowski kategorii lekkiej.

Seria czterech kolejnych wiktorii Mariana Ziółkowskiego dobiegła końca. Była to dla niego pierwsza porażka od 2020 roku, gdy uległ na punkty Mateuszowi Gamrotowi.

Aktualizacja w trakcie…

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Komentarze: 2

  1. O Boże… czym sobie zasłużył ten chłopak na coś takiego… tragedia… tak dobrze szło… to już chyba jakiś znak z nieba 🙁 Darmo mnie żadna walka tak nie zasmuciła, już lepiej jakby go Varela znokautował… całym sercem z Marianem bo ciężkie chwile przed nim 😢

  2. szkoda, bo jak był na fali był bardzo mocny. Po tak długim rozbracie z walkami przez kontuzje i powrocie w którym łapie się kontuzje powrotu na szczyt raczej nie będzie.

    Gdyby wypadł gorzej ale zrzucił trochę rdzy (która w pierwszej rundzie widoczna była bardzo w drugiej troche mniej) i nawet przegrał, to jeszcze można by było myslec o pasie KSW, ale teraz pewnie znowu kolejny rok przerwy, raczej tego czasu nie nadrobi.

    Trzymam kciuki.

Dodaj komentarz

Back to top button