UFC

Fantastyczne starcie szykowane na UFC Rijad? Israel Adesanya vs. Khamzat Chimaev walką wieczoru wedle Kingdom Arena!

Wygląda na to, że dotrzyma tym razem słowa Dana White, który niedawno zapowiedział fantastyczne zestawienie na walkę wieczoru UFC Rijad.
Debiutancką galę UFC w Arabii Saudyjskiej może uświetnić kapitalnie zapowiadające się starcie w wadze średniej pomiędzy byłym mistrzem Israelem Adesanyą i niepokonanym w zawodowej karierze Khamzatem Chimaevem.

Pierwotnie Dana White i spółka mieli zawitać do Rijadu w marcu, ale gala ta została przesunięta na 22 czerwca – nieoficjalnie z powodu niesatysfakcjonującej arabskich szejków rozpiski. W konsekwencji sternik amerykańskiego giganta zapowiedział, że na Rijad wyszykuje spektakularną rozpiskę – choć zastrzegł, że jako że będzie to gala z cyklu UFC Fight Night, mistrzowskiej walki nie przewiduje.
We wtorek na stronie Kingdom Arena – która wydaje się pośredniczyć w sprzedaży biletów – pojawiły się informacje o rzeczonej gali UFC, wedle których walką wieczoru wydarzenia będzie wspomniana konfrontacja Israela Adesanyi z Khamzatem Chimaevem.

Także po kliknięciu w szczegóły gali uzyskamy informację o zestawieniu Nigeryjczyka z Czeczenem, które jest krótko zapowiedziane.

Israel Adesanya nie był widziany w akcji od wrześniu ubiegłego roku, gdy medialnie i bitewnie upokorzył go były już mistrz – bo w styczniu stracił tron na rzecz Dricusa Du PlessisaSean Strickland. Nigeryjczyk zapowiedział wtedy długi rozbrat ze sportem. Kilka tygodni temu powrócił jednak na matę, przygotowując się do jubileuszowej gali UFC 300, gdzie spekulowano o jego walce z Afrykanerem. Ostatecznie jednak wydarzenie to zwieńczy starcie na szczycie wagi półciężkiej pomiędzy Alexem Pereirą i Jamahalem Hillem.

Z kolei Khamzat Chimaev ostatni pojedynek stoczył w październiku zeszłego roku, pokonując większościowo Kamaru Usmana w starciu, które było oficjalnie namaszczone na eliminator. W międzyczasie jednak czeczeński Wilk borykał się z problemami zdrowotnymi, które wykluczyły go ze startów na kilka miesięcy. Niedawno zapowiedział natomiast w odpowiedzi na spekulacje o potencjalnym występie na UFC 300, że podczas rozpoczynającego się w marcu ramadanu walczyć nie zamierza.Czy rzeczywiście Nigeryjczyk i Czeczen znaleźli się na kursie kolizyjnym? Tego nie wiadomo. Wydaje się natomiast, że starcie to spełniałoby zapowiedzi Dany White’a – o wielkim pojedynku, na szali którego nie znajdzie się jednak tytuł mistrzowski.

Israel Adesanya vs. Khamzat Chimaev - kto wygrałby?

Aktualizacja: pojawiły się doniesienia, wedle których zapowiedź nigeryjsko-czeczeńskiej walki nie ma nic wspólnego z prawdą, bo na oficjalnej stronie areny brak jeszcze informacji o gali UFC.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button