UFC

Fabricio Werdum prosi Stipe Miocica o titleshota, Dana White sceptyczny – video

Fabricio Werdum kontynuuje ofensywę w mediach, aby otrzymać walkę o pas mistrzowski po pokonaniu Travisa Browne’a na gali UFC 203.

Fabricio Werdum domagał się rewanżu ze Stipe Miocicem jeszcze w oktagonie po sromotnie przegranej walce z Amerykaninem na gali UFC 198. Przed konfrontacją z Travisem Brownem na UFC 203 zapowiadał, że cel pozostaje ten sam – pokonać Hawajczyka i wrócić do walki o tytuł.

Swoje zadanie wykonał, pewnie wypunktowując Browne’a po raz drugi, by następnie przejść do medialnej ofensywy, której celem jest otrzymanie titleshota.

Podczas wywiadu z FightNetwork po gali, gdy Brazylijczyk wyjaśniał, dlaczego zasługuje na rewanż z Miocicem, w pobliżu pojawił się mistrz, świeżo po ubiciu Alistaira Overeema.

– Tam jest Stipe Miocic. Chcę walczyć z nim ponownie. – powiedział Werdum, zwracając się następnie do Amerykanina – Hej, Stipe, jeszcze raz? Ja i ty?
– Stary, potrzebuję kilku miesięcy… Stary…
– Nie dzisiaj, nie dzisiaj.
– Odpychasz ludzi kopnięciami. Nie chcę mieć z tym nic wspólnego.
– Gratulacje, kolego, ale uważam, że to byłoby dobre i sprawiedliwe. Ty powiedziałeś: „Werdum, chcę walczyć” i walczyłem, a teraz ja chcę walczyć.
– Dobra robota, stary, dostaniesz tę walkę. Spokojnego lotu.
– Mówiłem ci wcześniej. Gdy jestem w Los Angeles i widzę wozy strażackie, boję się. Chcę walczyć z tobą ponownie…
– Gdy ja je widzę, też się boję, stary…
– Ale ja mam traumę. Uwielbiam te… jak to jest po angielsku? Fire-fire?
– Tak.
– Uwielbiam te fire-fire, ale przeraziłeś mnie wtedy, chcę walczyć z tobą, żeby, wiesz…

Nie wiadomo jednak, czy stanie się zadość życzeniu Vai Cavalo, bo do walki o pas pretensje roszczą sobie też Junior dos Santos i przede wszystkim Cain Velasquez.

Zapytany po gali UFC 203 o pojedynek Werduma z Brownem szef organizacji Dana White, stwierdził:

– Nie wiem. Nie zakochałem się w tej walce. Nie wiem, czy ta walka gwarantuje titleshota, ale zobaczymy, jak to się ułoży.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button