Fabricio Werdum poznał wymiar kary za wpadkę dopingową

Były mistrz kategorii ciężkiej UFC i uznawany za jednego z najlepszych ciężkich w historii Fabricio Werdum został zawieszony przez Amerykańską Agencję Antydopingową na dwa lata.

Amerykańska Agencja Antydopingowa (USADA) ogłosiła, że były mistrz kategorii ciężkiej Fabricio Werdum został zawieszony na dwa lata.
Kontrola poza rywalizacją (out of competition) przeprowadzona 25 kwietnia 2018 roku dała wynik pozytywny. W organizmie Brazylijczyka wykryto Trenbolon – steryd anaboliczno-androgenny.

Zawieszenie 41-letniego Vai Cavalo dobiegnie końca 22 maja 2020 roku.

Brazylijczyk był ostatnio widziany w akcji w marcu tego roku, podczas gali UFC Fight Night 127 przegrywając przez nokaut z Alexandrem Volkovem. W ten sposób końca dobiegła jego seria dwóch wiktorii i jego marzenia o powrocie do gry o tron zostały pogrzebane.

Do oktagonu miał powrócić podczas sobotniej gali UFC Fight Night 136 w Moskwie, gdzie szykowano dla niego Alexeya Oleinika, ale wpadka dopingowa przekreśliła te plany.

*****

Tyron 2.0, bezzębny Goryl i Karolina Chute Boxe – sześć wniosków po UFC 228

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply