UFC

Fabricio Werdum odrzuca walkę z Juniorem dos Santosem

Były mistrz kategorii ciężkiej nie był zainteresowany konfrontacją z Juniorem dos Santosem na gali UFC Fight Night 105 w roli zastępcy za kontuzjowanego Stefana Struve.

Po tym, jak Stefan Struve nabawił się kontuzji, która wykluczyła go z walki przeciwko Juniorowi dos Santosowi na gali UFC Fight Night 105, matchmakerzy zaproponowali pojedynek z Cyganem byłemu mistrzowi Fabricio Werdumowi.

Walka z Werdumem byłaby teraz najlepszym rozwiązaniem.

– powiedział dos Santos w rozmowie z ESPN.com.

Wszyscy wiedzą, że jest między nami rywalizacja. To byłoby świetne zestawienie, ale nie chce się bić.

Menadżer Vai Cavalo Ali Abdelaziz wyjaśnia, że jego klient nie jest teraz zainteresowany walką z dos Santosem z dwóch powodów – finansowego oraz rankingowego.

Fabricio nie dostał pieniędzy za galę UFC 207, z której wycofał się jego rywala Cain Velasquez.

– powiedział Abdelaziz.

Ma teraz masę seminariów w Korei i w Rosji. Następną walką Fabricio będzie walka o pas. Nie interesuje go walka z kimś sklasyfikowanym niżej od niego. Gdy dos Santos będzie na 1. miejscu w rankingu, może domagać się dowolnej walki. Teraz niech się skupi na treningu.

Dos Santos chciał zastąpić Caina Velasqueza na gali UFC 207 – nawet pomimo tego, że nie był w formie, a do gali pozostało kilka dni. Werdum jednak zażądał dodatkowych pieniędzy, udziałów w PPV oraz gwarancji titleshota i ostatecznie do pojedynku nie doszło.

Wie, że nie da ze mną dobrej walki.

– twierdzi dos Santos, który w 2008 roku w swoim debiucie pod banderą UFC znokautował Werduma.

Chce utrzymać swoją wysoką pozycję, bo wtedy pozostanie w centrum uwagi, na co tak naprawdę nie zasługuje.

Mam nadzieję, że UFC znajdzie mi rywala na 19 lutego, ale jeśli tak się nie stanie, uważam, że powinienem walczyć o pas z Miocicem. Utrzymajmy dywizję w ruchu.

Zanim zestawiono go ze Struve, propozycję walki z dos Santosem otrzymali Mark Hunt, Alistair Overeem, Josh Barnett, a Brazylijczyk dopytywał też o Andreia Arlovskiego. Z różnych powodów żaden z nich nie był zainteresowany pojedynkiem, choć poza Barnettem wszyscy wkrótce podpisali kontrakty na inne walki.

Jestem zasmucony tym, co dzieje się teraz w dywizji.

– powiedział Cygan.

Jest całkowicie zatrzymana. Jestem w formie. Świetnie sobie radzę. To w zasadzie jeden z najlepszych momentów w moim życiu. Szukam walki, ale UFC pozwala tym gościom, aby robili, co chcą.

*****

Fabricio Werdum: „Jestem gotowy do walki, będę bił się z każdym”

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button