Fabricio Werdum i Alexey Oleinik na kursie kolizyjnym: „Twoje duszenie działa tylko na białe pasy”

Wszystko wskazuje na to, że późnym latem lub wczesną jesienią naprzeciwko siebie staną dwaj doskonali graplerzy – Fabricio Werdum i Alexey Oleinik.

Za każdym razem ilekroć kończy swoją walkę słynnym już Ezekielem, o Alexeyu Oleiniku robi się głośno. Tym razem nie było inaczej. Pokonując Juniora Albiniego podczas gali UFC 224 40-latek z Charkowa po raz kolejny zgłosił swój akces do czołówki królewskiej dywizji organizacji Dany White’a.Wszystko robi się tym razem jeszcze ciekawsze z uwagi na jesienną galę UFC w Rosji, podczas której kibice chętnie zobaczyliby swojego rodaka w akcji. Oleinik ma też papiery na to, aby zostać jedną z twarzy kampanii promocyjnej moskiewskiego turnieju z cyklu UFC Fight Night. Główny zainteresowany potwierdził już zresztą chęć występu na Stadionie Olimpijskim w Moskwie.

Tak, w tym momencie prowadzę rozmowy z UFC na temat występu podczas ich moskiewskiej gali. Mam nadzieję, że w przeciągu tygodnia, dwóch uda mi się udzielić wam już pełnej odpowiedzi w tym temacie.

– powiedział Olejnik w swoim videoblogu na kanale YouTube.

Tak, jak już mówiłem, chciałbym walczyć z kimkolwiek, kto jest ode mnie wyżej w rankingach. Będziemy czekać na propozycje.

Jestem gotowy na absolutnie każdego przeciwnika. Dostałem już propozycję walki z Fabricio Werdumem. Jestem gotów walczyć z każdym z Top 10. Jeśli wszystko się uda, to z radością stoczę walkę w Rosji. Być może nawet z Markiem Huntem. Mówił co prawda, że ma już swoje lat, ale i ja przecież najmłodszy nie jestem.

Tak więc Hunt czy Werdum? Dzień przed opublikowaniem swojego videobloga w Internecie Olejnik w wywiadzie dla rosyjskiej agencji prasowej TASS.ru uchylił rąbka tajemnicy na temat potencjalnego pojedynku z Brazylijczykiem.

Prowadzane są rozmowy na temat organizacji mojego pojedynku z Fabricio Werdumem. To będzie walka albo w Moskwie albo w Sao Paulo.

Wcześniej sam Werdum skomentował kolejnego Ezekiela w wykonaniu Boa Dusiciela, czym jeszcze bardziej rozbudził wyobraźnię fanów Rosjanina.

Oleinik, twoje duszenie jest skuteczne tylko przeciwko białym pasom. Spróbuj powtórzyć to w Brazylii, w Sao Paulo.

– powiedział Vai Cavalo, wyrażając gotowość do walki.

Sam Olejnik zapytany przez internautów, czy na słynnym Brazylijczyku również wypróbuje swój firmowy Oleinik Choke, poddał w wątpliwość zastosowanie takiego rozwiązania.

Uduszenia Fabricio Werduma przez Oleinik Choke nie przewiduję. Wszystko oceniam na bieżąco podczas pojedynku, patrząc też na szyję człowieka. Po prostu po szyi widzę i określam, czy jest sens zakładać takie duszenie czy nie.

Werdum zaprasza do siebie, jednak samego Olejnika włodarze UFC zapewne chętniej wystawiliby w oktagonie już w Moskwie.

Jak duże jest prawdopodobieństwo, że wystąpię w Moskwie? Raczej duże, ale zaczekajmy jeszcze trochę i na pewno wkrótce wszystkiego się dowiemy.

Kibiców Oleinika frapuje również, z kim chętniej stanąłby w szranki w oktagonie, albo inaczej – kogo obawiałby się bardziej – Francisa Ngannou czy Marka Hunta?

Nie uważam, że Ngannou to jakiś dużo bardziej niebezpieczny przeciwnik niż Mark Hunt. Jest po prostu młodszy i to wszystko.

– stwierdził Alexey.

Uważam nawet, że Hunt ma lepszą kondycję niż Ngannou. Uderzenie być może Ngannou ma mocniejsze, ale kondycyjnie jest słabszy.

Olejnik był również pytany przez internautów o potencjalne starcia z Cainem Velasquezem czy Juniorem dos Santosem, ale w jego ocenie na chwilę obecną nie ma w ogóle takiego tematu.

*****

Typowanie UFC Chile – Maia vs. Usman

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply