Europejskie MMAM-1 GlobalPLMMAPolskie MMA

Eurotrip MMA – ep. 8, październik 2015

Przegląd najważniejszych walk, które odbyły się na Starym Kontynencie w październiku.

Marcin Naruszczka (13-5) vs. Nikos Sokolis (12-3), PLMMA 59 – Polska

Organizacja Mirosława Oknińskiego po raz kolejny zawitała do Areny Legionowo, tym razem z 59. edycją gali PLMMA. Jednym z głównych wydarzeń tego wieczoru był bój pomiędzy Nikosem Sokolisem a Marcinem Naruszczką o pas wagi średniej. Reprezentant Grecji podchodził do swojej pierwszej obrony pasa PLMMA z serią pięciu walk bez porażki, ostatnio odprawiając przed czasem Antoniego Chmielewskiego. Od pierwszych sekund walki Sokolis próbował mocno naruszyć reprezentanta Polski, ochoczo korzystając również z lowkingów, jednak Naruszczka skutecznie odpowiadał kombinacjami bokserskimi. Reprezentant Poland Top Team akcentował swoją przewagę, obalając oraz w pełni kontrolując Greka w parterze. Po trzech rundach taktycznej gry Polak został nowym posiadaczem pasa dywizji średniej. Była to zarazem dopiero pierwsza wygrana Naruszczki w ciągu ostatnich pięciu walk.

Matt Inman (16-7) vs. Dez Parker (6-4), Full Contact Contender 14 – Anglia

Macrum Stadium w angielskim Bolton było miejscem aż 19 pojedynków w formule MMA na gali Full Contact Contender 14. W swojej pierwszej obronie pasa wagi półśredniej, weteran Cage Warriors, Matt Inman pewnie pokonał przed czasem Deza Parkera, dla którego była to już siódma walka w tym roku. Pomimo bycia dociskanym do siatki Inman bardzo dobrze pracował w klinczu, celnie trafiając swojego oponenta kolanami oraz rozbijając go łokciami. Przypadkowe kopnięcie w krocze w wykonaniu Matta spowodowało dłuższą przerwę w czwartej minucie pierwszej rundy. W dalszej części pojedynku Inman wykazywał większą aktywność w stójce. Mimo chaotycznej defensywny odważnie atakował Parkera pojedynczymi ciosami oraz próbował wysokich kopnięć. W połowie drugiej rundy obrońca tytułu po raz kolejny udowodnił swoją dominację w klinczu. Seria ciosów pod siatką odebrała rozbitemu Perkwrowi chęć do walki, dzięki czemu pas organizacji FCCpozostał na biodrach Inmana.

Juho Valamaa (10-3) vs. Jason Ponet (15-9), FNF 10 – Finlandia

Starcie Juho Valamaa z Francuzem Jasonem Ponetem zwieńczyło zmagania na dziesiątej gali Fight Night Finland. Zawodnik gospodarzy powracał po kwietniowej wygranej nad rodakiem Poneta – Davy Gallonem. Po raz kolejny umiejętności Juho przeważyły nad zawodnikiem z Francji. Po krótkiej wymianie ciosów i kopnięć w stójce Valamaa sprowadził swojego rywala, szybko przechodząc za plecy i zapinając duszenie. Sprawnie wykonana technika zmusiła Jasona do odklepania, po niespełna trzech minutach od rozpoczęcia pojedynku. Zwycięstwo to było czwartą wygraną z rzędu Fina, znajdującego się blisko czołowych miejsc rankingu wagi półśredniej w Skandynawii.

Ivan Buchinger (30-4) vs. Mansour Barnaoui (12-3), M-1 Challenge 62 – Rosja

Rosyjskie Sochi było miejscem 62. gali z pod szyldu ogranizacji M-1. Walką wieczoru było starcie pomiędzy broniącym tytułu, solidnym piórkowym Ivanem Buchingerem a pochodzącym z Tunezji, utalentowanym mistrzem kategorii lekkiej tej organizacji Mansourem Barnaouim. Rozgrywająca się na pełnym, 25 minutowym dystansie walka ukazała przewagę Słowaka w płaszczyźnie zapaśniczej. Pewna kontrola w parterze oraz szukanie swoich szans na poddanie rywala przed czasem zapewniły Buchingerowi wygraną na kartach punktowych i utrzymanie pasa kategorii piórkowej. Popualrny „Buki” notuje imponującą serię 9 zwycięstw z rzędu. Ostatnim zawodnikiem, który był w stanie zastopować Ivana był Conor McGregor w 2012 roku.

Vyacheslav Vasilevsky (27-3) vs. Kristijan Perak (8-2), M-1 Challenge 62 – Rosja

Starciem poprzedzającym walkę o pas mistrzów dwóch kategorii był bój wielokrotnie przymierzanego do czołowych polskich średnich Vyacheslava Vasilevsky’ego z Chorwatem Kristijanem Perakiem. Zawodnik z Bałkanów bezpardonowo ruszył na swojego rywala już od pierwszych fragmentów starcia, próbując ustrzelić Vyacheslava, jednak „Slava” rozsądnie przeczekał nawałnicę ataków rywala. W drugiej odsłonie zawodnik z Rosji znalazł się za plecami Kristijana. Ciasno zapięte duszenie pozwoliło na odklepanie przeciwnika w szóstej minucie walki. Tym samym czołowy rosyjski średni zanotował udany powrót po kwietniowej porażce z Ramazanem Emeevem.

Denis Goltsov (16-4) vs. John Hawk (11-6), Tech-Krep FC – Rosja

Głównym daniem gali Tech-Krep FC w Krasnodarze była trzecia obrona pasa wagi ciężkiej w wykonaniu Denisa Goltsova. Po Peterze Grahamie i Jamesie McSweeney’u szansę zdobycia pasa otrzymał Amerykanin John Hawk, jednak już w pierwszej rundzie musiał uznać wyższość przeciwnika. Goltsov skutecznie zneutralizował zapędy Hawka w klinczu. Po powrocie na środek ringu Denis wykorzystał swoją przewagę zasięgu, rażąc pojedynczymi ciosami Amerykanina. Po przyjęciu jednego z mocnych lewych prostych zawodnik ze stanu Ohio osunął się na ziemię, co spowodowało natychmiastowy atak serią ciosów kończących w parterze ze strony Goltsova. Dla Rosjanina było to 12 zwycięstwo z rzędu, z czego czwarte przed czasem.

Maxim Grishin (21-6) vs. Joaquim Ferreira (19-11), Akhmat Fight Show 9 – Rosja

Niepokonany od dziesięciu walk Rosjanin Maxim Grishin dopisał kolejną wygraną do rekordu, dzięki rozbiciu Brazylijczyka Joaquima Ferreiry w trzeciej rundzie pojedynku. Pogromca m.in Rodneya Wallace’a czy też Rameu Sokodjou zaprezentował bardzo dobrą pracę oraz spryt zapaśniczy. Mimo usilnych prób sprowadzeń ze strony Brazylijczyka to właśnie Goltsov znajdował się w pozycji dominującej, rozbijając seriami będącego w opresji zawodnika z kraju kawy. Na dwie minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia ringowy zastopował pojedynek, widząc brak inteligentnej obrony ze strony „Mamute”.

Yasubey Enomoto (14-6) vs. Shamil Zavurov (27-4-1), Akhmat Fight Show 9 – Rosja

Również na gali w czeczeńskim Groznym Yasubey Enomoto dopisał czwarty rozdział swojego konfliktu, stając w szranki z Dagestańczykiem Shamilem Zavurovem. W dotychczasowych bojach stosunkiem 2-1 prowadził zawodnik ze Szwajcarii. Pierwsza runda należała do Zavurova, który aktywnie pracował na nogach, przeplatając kombinacje bokserskie z mocnym szarżami po nogi Enomoto. Z upływem czasem zawodnik z Kaukazu opadał jednak z sił, co wykorzystał doświadczony Szwajcar. Skuteczne obrona przed sprowadzeniami oraz wywieranie presji w stójce pozwoliły odwrócić losy tego pojedynku. Mocno rozbity Shamil nie był w stanie przeciwstawić się dobrze zapiętemu duszeniu ze strony Enomoto, co zmusiło go do odklepania. Kolejna wygrana pozwoliła Szwajcarowi na objęcie prowadzenia w bezpośrednich pojedynkach 3:1.

Abukar Yandiev (5-1) vs. Charles Andrade (29-26), Octagon Fighting Sensation 5 – Rosja

W rosyjskim Jarosławiu doszło do rewanżowego pojedynku między reprezentantem gospodarzy Abukarem Yandievem a Brazylijczykiem Charlesem Andrade. Starcie to było walką walką wieczoru gali. W czerwcu tego roku były rywal Tomasza Narkuna potrzebował zaledwie 34 sekund aby poddać rosyjskiego judokę, jednak tym razem scenariusz pojedynku był zupełnie odmienny. Już pierwsza kombinacja ciosów, poprzedzona lowkingiem powaliła Brazylijczyka na deski. Po niespełna 18 sekundach zawodnik gospodarzy ekspresowo zrewanżował się swojemu przeciwnikowi, notując na koncie piątą wygraną w karierze.

Poniżej walka Yasubeya Enomoto z Shamilem Zavurovem na gali Akhmat Fight Show 9.

https://www.youtube.com/watch?v=CNwP3OpCQ-o

Warto zapamiętać:

1399786282Denis_Goltstov2.jpg

Imię: Denis
Nazwisko: Goltsov
Wiek: 25
Narodowość: Rosja
Waga: 103 kg
Wzrost: 196 cm
Rekord: 16-4

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button