PLMMAPolskie MMA

Eurotrip MMA – ep. 6, czerwiec 2015

Przegląd najważniejszych walk, które odbyły się na Starym Kontynencie w czerwcu.

Nikos Sokolis (12-2) vs. Antoni Chmielewski (29-13), PLMMA 56 – Polska

Walka o pas Profesjonalnej Ligi  MMA w wadze średniej pomiędzy polskim weteranem a wspominanym wcześniej w cyklu Eurotrip zawodnikiem z Grecji była jedną z głównych atrakcji gali w Bielsku-Białej. Już pierwsze minuty starcia ukazały przewagę Greka w płaszczyźnie stójkowej. Mocno rozcięty Chmielewski pod koniec pierwszej rundy obalił rywala, po czym spróbował dźwigni na stopę. Druga odsłona trafiła na konto Polaka dzięki dobrej kontroli w parterze, jednak w decydującej rundzie kolano na korpus oraz frontalne kopnięcie posłało Antoniego na deski. Sokolis zasypał rywala ciosami, zdobywając tytuł mistrzowski. Nikos stanie w pierwszej obronie pasa naprzeciw Marcina Naruszczki na wrześniowej gali PLMMA 57.

Damian Szmigielski (6-1) vs. Dawid Pasternak (5-1), Slugfest 4 – Polska

Dwaj czołowi polscy koguci zmierzyli się w walce wieczoru gali w Murowanej Goślinie. Powracający po bolesnej porażce z Alanem Philpottem Szmigielski stanął naprzeciwko niepokonanego reprezentanta Ankos Zapasy Poznań – Dawida Pasternaka. Już w pierwszych sekundach walki Pasternak obalił rywala, spędzając sporo czasu za jego plecami. Druga część tej rundy to powrót do klinczu oraz praca z góry poprzedzona obaleniem w wykonaniu Damiana. W kolejnej odsłonie walki zdecydowana przewaga Szmigielskiego w stójce oraz parterze została sfinalizowana duszeniem zza pleców na 16 sekund przed sygnałem kończącym rundę.

Cheick Kone (14-3) vs. Andy DeVent (12-10), BAMMA 21 – Anglia

Francuski striker, niedoszły rywal Antoniego Chmielewskiego, Cheick Kone, stanął do walki o pas kategorii średniej naprzeciw reprezentantowi gospodarzy w głównym pojedynku 21 edycji BAMMA. Już na początku starcia pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej zawodnik zaprezentował świetną pracę kolanami, dokładając do tego ciosy podbródkowe. DeVent próbował sprowadzać swojego oponenta, jednak nie był w stanie utrzymać go zbyt długo na ziemi. Kolejne kolana na korpus spowodowały upadek Anglika, zmuszając sędziego do zatrzymania pojedynku. Dzięki tej wygranej Cheick Kone może pochwalić się serią 7 zwycięstw z rzędu, od czasu porażki z Dmitry Samoilovem na gali M-1 Challenge.

Mark Godbeer (10-2) vs. Paul Taylor (8-4), BAMMA 21 – Anglia

Główny pojedynek gali poprzedziło starcie o tytuł wagi ciężkiej. Godbeer po porażce z Cheickem Kongo w 2013 roku powrócił do startów w marcu, ekspresowo rozprawiając się z Thomasem Denhamem, co pozwoliło mu na pojedynek z Paulem Taylorem, mogącym pochwalić się czterema zwycięstwami z rzędu. Mark pokazał swoją przewagę, w stójce trafiając raz po raz mocnym prawym sierpowym oraz racząc rywala soczystymi lowkingami. Niezdolność do kontynuowania pojedynku w drugiej rundzie spowodowała przerwanie starcia przez Marca Goddarda i zwycięstwo Godbeera. Paul Taylor będzie próbował szybko odbić się po porażce, gdyż 5 lipca stoczy swoją rewanżową walkę z Jeffem Monsonem w Birmingham.

Jack McGann (8-1) vs. Aziz Stringer (6-5), BAMMA 21 – Anglia

Jeden z najbardziej perspektywicznych lekkich na wyspach Jack McGann powrócił do klatki po porażce z Marcem Diakiese. Pojedynek odbył się w catchweighcie do 74 kg z powodu wejścia Stringera na zastępstwo. Obaj zawodnicy od początku aktywnie pracowali w stójce, wymieniając ciosy i kopnięcia. Anglikowi udało się wywrzeć pressing na rywalu pod siatką. McGann wykorzystał, to trafiając Stringera kombinacją ciosów kończących walkę. 22 latek, który stawiał pierwsze kroki w MMA pod okiem Michaela Bispinga, znalazł się teraz na głównej karcie kolejnej edycji gali BAMMA w Dublinie.

Paddy Pimblett (9-1) vs. Miguel Haro (8-6), FCC 13 – Anglia

Na Macron Stadium w Bolton doszło do walki o pas wagi piórkowej organizacji Full Contact Contender. Broniący tytułu Paddy Pimblett już w pierwszej rundzie uporał się z rywalem z Francji. Aktywna praca w dosiadzie w wykonaniu młodego Anglika doprowadziła do próby ucieczki ze strony Miguela. Zawodnik NG MMA Liverpool zdobył plecy rywala, po czym błyskawicznie zapiął duszenie, zmuszając go do odklepania na 14 sekund przed końcem premierowej rundy. Było to piąte z rzędu zwycięstwo 20-letniego zawodnika z Wysp Brytyjskich.

Abusupiyan Magomedov (12-2) vs. Josip Artuković (11-5), Mix Fight Gala 18 – Niemcy

Niewiele czasu trwała walka wieczoru w niemieckiej miejscowości Fulda. W wadze półśredniej pogromca m.in. Rafała Błachuty – Abus Magomedov mocnym kopnięciem na korpus powalił reprezentanta Chorwacji, zasypując go po chwili gradem ciosów. Interweniujący sędzia był zmuszony do zatrzymania walki już w pierwszej rundzie. Niemiec o czeczeńskich korzeniach zanotował tym samym trzecią wygraną z rzędu od czasu, gdy został poddany na gali GMC przez Rafała Moksa.

Darko Banović (12-3) vs. Dragan Pesić (6-4), Austrian FC 1 – Austria

W Wiedniu kibice mogli śledzić starcie reprezentanta gospodarzy Darko Banovicia z Anglikiem Draganem Pesiciem. Walka rozpoczęła się od nieudanej próby obalenia ze strony Pesicia. Banović wykorzystał swoją przewagę fizyczną, spychając rywala pod liny, pod czym obalił go, zdobywając po chwili pozycję boczną. 24-letni Austriak zrobił użytek ze swoich łokci, rozbijając nimi głowę rywala. Z powodu braku rozsądnej defensywy ze strony Pesicia walka została zakończona w 2 minucie i 30 sekundzie.

Jessin Ayari (13-3) vs. Stanislav Futera (8-4), Inferno FC 1 – Austria

Również w Innsbrucku doszło do interesującego starcia w wadze półśredniej. Powracający po zwycięstwie z Juanem Manuelem Suarezem Jessin Ayari poddał w pierwszej rundzie starcia reprezentanta Czech, Stanislava Futerę. Niemiec skutecznie bronił prób obaleń, trafiając rywala pojedynczymi ciosami. Po jednej z kombinacji, rozpoczętej lewym sierpowym, Futera osunął się na ziemię, co skrzętnie wykorzystał Jessin, zdobywając plecy i odklepując rywala już w pierwszej odsłonie.

Denis Stojnić (11-3) vs. Ricco Rodriguez (53-23), Bosnian FC 2 – Bośnia i Hercegowina

Gala w Sarajewie była miejscem rewanżu byłych zawodników UFC. Rywal m.in. Caina Velasqueza, Denis Stojnić zmierzył się z byłym mistrzem wagi ciężkiej Ricco Rodriguezem. Pierwszy pojedynek pomiędzy tymi zawodnikami zakończył się przez No Contest ze względu na zbyt wczesne przerwanie. Tym razem górą był Bośniak, który szybko obalił Rodrigueza, kontrolując pojedynek z góry przez dalszą część rundy. Druga odsłona rozpoczęła się od nieudanego wysokiego kopnięcia w wykonaniu Ricco, ułatwiającego obalenie Amerykanina i rozbicie go serią ciosów w parterze. Aktualnie Bośniak może pochwalić się serią 7 walk bez porażki.

Poniżej walka o pas wagi średniej organizacji BAMMA pomiędzy Cheickem Kone a Andy DeVentem.

https://www.youtube.com/watch?v=mLq92gtVnbQ

Warto zapamiętać:

mcgann

Imię: Jack
Nazwisko: McGann
Wiek: 22
Narodowość: Anglia
Waga: 70 kg
Wzrost: 185 cm
Rekord: 8-1

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button