Emerytura? Dana White o porażce Tony’ego Fergusona!

Szef UFC Dana White zabrał głos na temat Tony’ego Fergusona, który podczas gali UFC 262 doznał trzeciej z rzędu porażki.

Nie tak sobotni wieczór wyobrażał sobie Tony Ferguson, który w co-main evencie gali UFC 262 w Houston skrzyżował rękawice z Beneilem Dariushem.

W drodze do walki El Cucuy zapowiadał co prawd, że rozbije rywala w pył, ale żadne z szumnych tych zapowiedzi nie znalazły pokrycia w rzeczywistości. I nawet gigantyczne wsparcie, jakie okazali byłemu tymczasowemu mistrzowi fani, którzy szczelnie wypełnili Toyota Center, nie pomogło.
Ferguson został zdominowany zapaśniczo i parterowo na pełnym dystansie. Robił co prawda, co mógł w parterze, aby jakkolwiek zagrozić Dariushowi, ale nie był w stanie niczego zdziałać, spędzając wiele czasu na plecach, unieruchomiony.

Zapytany podczas konferencji prasowej o walkę, sternik UFC Dana White nie był może pod wielkim wrażeniem występu Beneila Dariusha – stwierdził, że fanów raczej takim występem sobie nie zjednał – ale jednocześnie podkreślił, że „zrobił, co trzeba”.
Jak natomiast ocenia występ El Cucuya?

– To były dla niego trzy ciężkie rundy – powiedział. – Nie był w stanie zatrzymać obaleń, nie był w stanie wstać spod Beneila. Ciężki wieczór. Zobaczymy, co będzie.

– Być może (to kwestia obrażeń z walki z Gaethje), a może to po prostu upływający czas, który dopada nas wszystkich? Jedna z tych rzeczy na pewno. Może obie. Nie wiem. Na pewno jednak Tony to odczuł.

Porażka z Beneilem Dariushem jest dla Tony’ego Fergusona już trzecią z rzędu. W maju zeszłego roku El Cucuy został zdemolowany przez Justina Gaethje, a w grudniu zdominowany podobnie jak w sobotę przez nowego mistrza wagi lekkiej Charlesa Oliveirę. W glorii zwycięzcy 37-letni zawodnik nie był widziany od prawie dwóch lat, gdy w czerwcu 2019 roku pokonał Donalda Cerrone.

Trudno zatem dziwić się, że w przestrzeni medialnej aż huczy o potencjalnej emeryturze Fergusona, który wydaje się najlepsze lata mieć już dawno za sobą. Zapytany jednak podczas konferencji prasowej przez dziennikarzy, czy „już pora” na rozmowę, Dana White podszedł do tematu ostrożnie.– Nie wiem, nie myślałem o tym w ogóle – powiedział. – Na pewno jest twardy jak jasna cholera. Był w tej skrętówce i jego kostka na pewno trzasnęła. Wyglądała do końca walki jak piłka golfowa. A może nawet piłka bejsbolowa. A jednak walczył. Nie ma w tym kolesiu gotowości do poddania. Jest twardy.

Tony Ferguson nie zabierał jeszcze publicznie głosu po porażce z Beneilem Dariushem.

Cały wywiad poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

UFC 262: Oliveira vs. Chandler – wyniki i relacja

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply