UFC

„Ekstremalnie rozczarowujące” – Dana White skrytykował Kelvina Gasteluma po UFC Rijad

Szef UFC Dana White skrytykował Kelvina Gasteluma po sobotniej gali UFC Fight Night w Rijadzie.

Na nic zdały się przeprosiny Kelvina Gasteluma. Sternik UFC Dana White wyraził głębokie niezadowolenie z jego postawy w drodze do sobotniej gali w Rijadzie.

W przeddzień ważenia Kelvin Gastelum poinformował media i swojego przeciwnika Daniela Rodrigueza, że nie ma szans na to, aby ściął wagę do regulaminowych 170 funtów. W konsekwencji limit walki został zmieniony na 185 funtów.

Po 15-minutowej batalii Gastelum pokonał Rodrigueza jednogłośną decyzją sędziów. Był skuteczniejszy w stójce, sfinalizował kilka obaleń. Powrócił tym samym na zwycięskie tory po porażce z Seanem Bradym.

W wywiadzie udzielonym po walce 32-latek pokajał się za brak profesjonalizmu, przepraszając osobiście Danę White’a. Ten wyraził się jednak o zawodniku bardzo chłodno.

– Nie jestem zachwycony Kelvinem Gastelumem – powiedział White podczas konferencji prasowej po gali. – Gość przestrzelił wagę już ze trzy razy w swojej karierze.

W swoich obliczeniach amerykański promotor odrobinę się pomylił, bo dla Gasteluma było to już czwarte niedopełnienie formalności wagowych. Wszystkie cztery wpadki miały miejsce w przypadku walk zakontraktowanych w limicie wagi półśredniej, do której Kelvin wrócił w zeszłym roku po siedmiu latach wojaczki w 185 funtach. Co ciekawe, w grudniu zeszłego roku w swojej powrotnej walce w kategorii półśredniej – przegrał ją ze wspomnianym Seanem Bradym – Kelvin Gastelum wagę zrobił.

Formalności przed sobotnią galą w Arabii Saudyjskiej dopełnili dwaj inni zawodnicy, którzy wzięli walki w zastępstwie – Ikram Aliskerov i Antonio Trocoli. Zwrócił na to uwagę Dana White.

– Mieliśmy tu dzieciaków, którzy wzięli walkę z tygodniowym wyprzedzeniem, wskoczyli do rozpiski, przylecieli tu i zrobili wagę – a Kelvin wagi nie zrobił – dodał White. – Ekstremalnie rozczarowujące.

Zapytany, czy pozwoli Kelvinowi Gastelumowi na kolejne próby startów w 170 funtów, Dana White nie udzielił jednoznacznej odpowiedzi.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button