EFM 3: Materla vs. Ott – wyniki i relacja

Wyniki i relacja z gali European Fight Masters 3, którą zwieńczy starcie Michała Materli z Willim Ottem.

W walce wieczoru gali Michał Materla (28-7) szybko poddał Williego Otta (19-18-1). Pełna relacja – tutaj.

Mateusz Piskorz (15-6) od początku ruszył ostro na Marcela Grabińskiego (19-6), ale pomimo kilku prób nie był w stanie przenieść walki do parteru. Z czasem to Grabiński przejął stery walki w swoje ręce, rozbijając Polaka z góry. W ostatnich sekundach pierwszej rundy trafił Piskorza kolanem w głowę – rzecz w tym, że Polak nadal znajdował sie w parterze. Widząc niezdolność Juhasa do kontynuowania walki, sędzia ją przerwał, ogłaszając jego zwycięstwo przez dyskwalifikację.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

Po pierwszej wyrównanej rundzie walki o tytuł mistrzowski kategorii półciężkiej Maciej Różanski (11-3) w drugiej porozbijał w stójce Willa Fleury’ego (7-3), kończąc zawody trójkątem rękami.

W pierwszej rundzie walki o pas mistrzowski wagi piórkowej Michał Domin (2-0) zaprezentował się nieźle naprzeciwko Nikolaya Grozdeva (2-0). Oddał co prawda kilka obaleń, ale Bułgar został ukarany odjęciem punktu za dwukrotny atak… głową!

Druga runda należała już zdecydowanie do Grozdeva, który szybko przeniósł walkę do parteru, kontrolując i okolicznościowo obijając Polaka.

Również w trzeciej odsłonie Bułgar szybko przeniósł walkę do parteru. Tam zdzielił Domina łokciami z krucyfiksu, a gdy Polak się wydostał, próbując wracać na nogi, Grozdev zmusił go do poddania walki duszeniem.
Wojciech Janusz (9-5) zdominował w stójce biernego Piotra Kalenika (8-5) w dwóch pierwszych rundach. W trzeciej Kalenik nieco się przebudził, dosięgając rywala serią uderzeń, ale Janusz położył go na plecach i tam utrzymał do końca walki.

Sędziowie nie mieli wątpliwości, wskazując jednogłośnie (2 x 30-27, 30-26) na Wojciecha Janusza.

Mateusz Makarowski (4-3) w pierwszej rundzie walki z Krzysztofem Dobrzyńskim (5-4) prezentował się lepiej, długimi fragmentami dobrze broniąc się przed zapędami zapaśniczymi rywala. W stójce natomiast rozdawał karty.

Drugie pięc minut przebiegało pod dyktando Dobrzyńskiego, który sfinalizował kilka obaleń, zagrażając nawet rywalowi duszeniem zza pleców. Dodatkowo, Makarowski stracił punkt za nieprzepisowe kolano na głowe.

Trzecia runda toczyła się pod dyktando Makarowskiego, który oddał co prawda kilka obaleń, ale w stójce okrutnie porozbijał i zdominował rywala.

Sędziowie orzekli większościowo o remisi (2 x 28-28, 28-27 Makarowski).Hojat Khajevand (1-2) szybko rozprawił się z Damianem Ostępem (2-3). Mieszkający w Niemczech Irańczyk zdzielił Polaka serią prawych, potem ładnie kładąc go w kontrze na plecach. Gdy Berserker próbował wracać na nogi, Khajevand zapiął ciasne brabo, zmuszając naszego zawodnika do klepania.
W starciu otwierającym galę pomiędzy dwoma debiutantami Paul Saier (1-0) szybko przewrócił Krzysztofa Friedela (0-1), przedzierając się z czasem do dosiadu. Stamtąd ubił Polaka w pierwszej rundzie.

Wyniki EFN 3

Walka wieczoru

84 kg: Michał Materla (28-7) pok. Williego Otta (19-18-1) przez poddanie (gilotyna), R1, 1:04

Karta główna

77 kg: Mateusz Piskorz (15-6) pok. Marcela Grabińskiego (19-6) przez dyskwalifikację (nielegalne kolano na głowę), R1
93 kg: Maciej Różanski (11-3) pok. Willa Fleury’ego (7-3) przez poddanie (trójkąt rękami), R2
66 kg: Nikolay Grozdev (3-0) pok. Michała Domina (2-1) przez poddanie (duszenie), R3
98 kg: Wojciech Janusz (9-5) pok. Piotra Kalenika (8-5) jednogłośną decyzją (2 x 30-27, 30-26)

Karta wstępna

70 kg: Krzysztof Dobrzyński (5-4-1) zremisował większościowo z Mateuszem Makarowskim (4-3-1) – 2 x 28-28, 28-27
84 kg: Hojat Khajevand (1-2) pok. Damiana Ostępa (2-3) przez poddanie (brabo), R1
73 kg: Paul Saier (1-0) pok. Krzysztofa Friedela (0-1) przez (T)KO (GNP), R1

*****

„200 tysięcy w górę” – Jan Błachowicz o możliwym wzięciu kolejnej niemistrzowskiej walki

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply