UFC

Efektowny Joaquin Buckley wystąpi podczas wrześniowego UFC Fight Night

Autor jednego z najbardziej widowiskowych nokautów w historii sportów walki powróci do akcji 18 września.

Za niespełna dwa miesiące do oktagonu powróci słynący z efektownego stylu walki Joaquin Buckley (MMA 12-4). Jego rywalem będzie brazyljski striker, Antonio Arroyo (MMA 9-4), który prawdopodobnie powalczy o utrzymanie się w szeregach UFC.

Swoje nazwisko Buckley rozsławił, gdy brutalnym obrotowym kopnięciem znokautował Impę Kasanganaya, otrzymując za ten wyczyn bonus w wysokości 100 000 dolarów, a w oczach wielu kibiców MMA także laur za najlepszy nokaut roku 2020.

Miesiąc później ubił kolejnego rywala, lecz w styczniu 2021 niespodziewanie sam padł ofiarą szybkiego nokautu z rąk nóg Alessio Di Chirico.

Przygodę z UFC Arroyo rozpoczął od dwóch porażek, nie będąc w stanie powstrzymać zapasów swoich oponentów. Szczęśliwie dla Brazylijczyka, Buckley jest przede wszystkim strikerem.

Być może z racji niewielkiego wzrostu, Amerykanin preferuje walkę w półdystansie, gdzie potrafi zrobić użytek ze swoich szybkich pięści. Arroyo z kolei dobrze się czuje w dystansie kickbokserskim.

Co ciekawe, pomimo 13 cm przewagi wzrostu Arroyo, to Buckley może pochwalić się 6 cm dłuższym zasięgiem ramion.

Na papierze faworytem tego starcia jest Buckley – i tak to z pewnością wycenią bukmacherzy – jednak nie sposób całkowicie skreślać twardego Brazylijczyka, który tym razem nie będzie musiał w każdej chwili lękać się obalenia ze strony rywala.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Historia zatacza koło – analiza klęski Conora McGregora

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button