Edson Barboza vs. Shane Burgos na UFC 262

Efektownie walczący Edson Barboza i Shane Burgos skrzyżują rękawice podczas majowej gali UFC 262.

Interesujące zestawienie w kategorii piórkowej pomiędzy zawodnikami z czołowej piętnastki rankingu, Edsonem Barbozą (21-9) i Shanem Burgosem (13-2), zostało dodane do rozpiski gali UFC 262, która odbędzie się 15 maja w nieujawnionej jeszcze lokalizacji.

O zestawieniu walki poinformował nieoficjalnie portal Combate.com.
Sklasyfikowany na 14. miejscu w rankingu Edson Barboza po dwóch porażkach w 2019 roku – przez nokaut z Justinem Gaethje oraz niejednogłośną decyzję w rewanżu z Paulem Felderem – przeniósł się do kategorii piórkowej. W swoim tamże debiucie doświadczony Brazylijczyk przegrał niejednogłośnie z Danem Ige w maju zeszłego roku. Czarną serię trzech porażek przerwał w październiku, na pełnym dystansie mocno rozbijając Makwana Amirkhaniego, któremu zafundował dwa knockdowny. Junior niedawno podpisał nowy kontrakt z UFC.
Okupujący 12. miejsce w rankingu wagi piórkowej Shane Burgos rywalizuje pod sztandarem UFC od 2016 roku. Wygrał sześć z dotychczasowych ośmiu walk, jakie stoczył w oktagonie. Ostatnio był widziany w akcji w czerwcu ubiegłego roku, przegrywając na punkty z Joshem Emmettem. Wcześniej pokonywał między innymi Cuba Swansona czy Makwana Amirkhaniego.

Amerykanin poszuka tutaj zapewne ostrych wymian bokserskich, bo w długim dystansie to Brazylijczyk powinien rozdawać karty z uwagi na przebogaty arsenał morderczych kopnięć. Barboza zawsze miał problemy z wywierającymi presję rywalami – i podobnie może być teraz. Rzecz w tym, że w starciach z Amirkhanim, a nawet z Ige – choć w mniejszym stopniu – zaprezentował się świetnie, więc trudno go tutaj skreślać.Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Edson Barboza – 2.15
Shane Burgos – 1.65

Wstępny typ:

Shane Burgos
Rozpiska UFC 262

125 lbs: Katlyn Chookagian (15-4) vs. Viviane Araujo (10-2)
145 lbs: Shane Burgos (13-2) vs. Edson Barboza (21-9)
125 lbs: Gina Mazany (7-4) vs. Priscila Cachoeira (9-3)
125 lbs: Alex Perez (24-6) vs. Matt Schnell (15-5)
125 lbs: Andrea Lee (11-5) vs. Antonina Shevchenko (9-2)

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 2230 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply