Edson Barboza chce walczyć w marcu, wskazuje dwóch potencjalnych rywali


Edson Barboza celuje w powrót do oktagonu w marcu, wskazując też rywali, z którymi chętnie poszedłby w bój.

Pomimo okrutnego lania, jakie na koniec roku w Las Vegas w co-main evencie gali UFC 219 sprawił mu Khabib Nurmagomedov, Edson Barboza jest gotowy do szybkiego powrotu do oktagonu.

Nawet jednego lekarstwa nie wziąłem po walce.

– powiedział w rozmowie z MMAJunkie.com Brazylijczyk.

Nie mam żadnych kontuzji i chcę wrócić najszybciej, jak to możliwe. Środek marca, koniec marca – byłoby super.

Poza nielicznymi wyjątkami Barboza, którego seria trzech wiktorii została zatrzymana, nigdy nie rzucał wyzwań żadnym rywalom – i teraz też tego nie czyni, aczkolwiek pozwolił sobie na wymienienie dwóch nazwisk.

Mogę walczyć z kimkolwiek, kto jest najbliżej nade mną w rankingu.

– powiedział Edson.

Jest (Justin) Gaethje, jest (Kevin) Lee, są też inni goście. Ktokolwiek blisko mnie i mogę walczyć.

Nadal jestem blisko (pasa). Jestem nadal na 4. miejscu w rankingu. Przede mną są tylko trzej goście. Myślę więc, że moje przybycie po pas zostało tylko opóźnione. Jestem blisko. Będę pukał do tych drzwi.

Do walki z Edsonem Barbozą garnął się swego czasu Justin Gaethje, ale ostatnimi czasy – po pierwszej zawodowej porażce, jaką zadał mu klubowy kolega Brazylijczyka Eddie Alvarez – skierował swój wzrok właśnie w stronę Kevina Lee, który zresztą również wydaje się zainteresowany tematem.
Zapytany o rozgrywkę na szczycie dywizji lekkiej, gdzie obok Khabiba Nurmagomedova znajdują się też mistrz Conor McGregor oraz tymczasowy mistrz Tony Ferguson, Junior stwierdził.

Nie wiem, czy McGregor w ogóle wróci i nie interesuje mnie to. Walka, do której musi dojść, to walka Khabiba z Fergusonem. To byłby świetny pojedynek.

– stwierdził Brazylijczyk, który ma też na swoim koncie starcie, przegrane, z El Cucuyem.

Czasami nie oglądam walk, bo odbywają się zbyt późno. Ale tę walkę obejrzałbym na pewno, bo jest bardzo interesująca. Uważam, że obaj mają równe szanse. 50-50. Dobrze by się to oglądało.

*****

Ojciec Khabiba: „Jeśli Conor i Ferguson mają walczyć razem, dajcie nam…”


Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *