Polskie MMAUFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 3 października 2014

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 3 października 2014.

Dillashaw wyśle Cruza na emeryturę

Mistrz kategorii piórkowej, TJ Dillashaw, w programie UFC Tonight odniósł się do wypowiedzi powracającego w doskonałym stylu Dominicka Cruza, w której ten ostatni przekręcił nazwę teamu Alpha Male na Alpha Fail:

Cruz wyglądał dobrze i cieszę się, że udało mu się powrócić. Myślę, że jego komentarz o Alpha Fail był niepotrzebny, bo zawsze okazywałem mu szacunek, ale skoro tak, to z chęcią odeślę go z powrotem na emeryturę.

Dobrze powiedziane.

Jacare idzie pod nóż, wraca na początku 2015

Jak poinformował menadżer Ronaldo Souzy, Gilberto Faria, Ronaldo Souza w przyszłym tygodniu przejdzie operację kontuzjowanego łokcia (po raz drugi w tym roku). Planuje powrócić w styczniu lub lutym 2015.

Warto również wspomnieć, że Faria dodał, iż Jacare zmienił zdanie i jest gotowy walczyć z innym zawodnikiem nie w walce o pas mistrzowski pod warunkiem jednak, że dostanie zapewnienie, iż w przypadku wypadnięcia Vitora Belforta ze starcia z Chrisem Weidmanem zastąpi go w boju o tron dywizji średniej.

Innymi słowy, nie jest dobrze – zegar 35-letniego wkrótce Brazylijczyka tyka, a kontuzje jeszcze bardziej go przyspieszają.

Hendo celuje w powrót na UFC 182

Dan Henderson z kolei nie daje za wygraną i w wieku 44 lat dalej podąża ścieżką wytyczoną przez Randy’ego Couture’a. W rozmowie z MMAFighting.com powiedział, że rozmawia z UFC na temat występu na gali UFC 182, która odbędzie się 3 stycznia 2015. Rywal i kategoria wagowa, w której miałby się odbyć pojedynek – nieznane.

Mój strzał – będzie to kategoria półciężka (za stary Dan na trudy zbijania), a naprzeciwko niego stanie inny weteran u końca podróży, Antonio Rogerio Nogueira, z którym Amerykanin przegrał w 2005 roku w Pride.

UFC 177 sprzedało 125 tys. PPV

Dziennikarz Dave Meltzer donosi, że gala UFC 177, na której miało dojść do rewanżu między TJ-em Dillashawem a Renanem Barao, a ostatecznie skończyło się na pojedynku mistrza z Joe Soto, zanotowała jeden z najsłabszych wyników w ostatnich latach pod względem wielkości sprzedaży PPV – około 125 tys.

Biorąc jednak pod uwagę, że mocno reklamowana przed galą walka wieczoru wysypała się dzień wcześniej (fani na ogół kupują PPV w dniu gali), te 125 tysięcy nie wygląda aż tak tragicznie.

Dodajmy, że według niepotwierdzonych plotek UFC 178 sprzedało w porywach 230 tys. subskrypcji, choć Dana White zapewniał, że sprzedaż była lepsza od zakładanej.

McGregor dostanie titleshota? Zawalczy z Sanchezem?

Dana White w wywiadzie dla UFC.com powiedział, że Conor McGregor byłby logicznym wyborem jako kolejny pretendent do pasa. Boss uzasadnia to tym, że wszyscy zawodnicy z czołówki mieli już wcześniej szansę i jej nie wykorzystali, przegrywając z Jose Aldo – byli to Frankie Edgar, Cub Swanson, Chan Sung Jung i Ricardo Lamas.

Okazało się też, iż faktycznie Norman Parke wypadł z powodu kontuzji kolana z zaplanowanego na UFC 180 boju z Diego Sanchezem. Jak relacjonuje White, McGregor podczas wspólnej kolacji z nim i Lorenzo Fertittą powiedział, że chce zmierzyć się z Sanchezem, ale odpowiedź była negatywna. Pomimo tego Irlandczyk wrzucił później na Twittera informację, że wystąpi na meksykańskiej gali przeciwko Sanchezowi.

White i spółka wiedzą, że trzeba kuć żelazo, póki gorące. W kategorii piórkowej bowiem wybór sportowo sensownego rywala ogranicza się w dużej mierze do zapaśników Nika Lentza czy zwycięzcy walki Dennis Bermudez vs Ricardo Lamas, a póki co o zapasach Irlandczyka wiemy bardzo niewiele. Nie znaczy to, że są słabe, bo spodziewałbym się raczej, że dzięki kapitalnej pracy nóg McGregor będzie w zarodku dusił ofensywne zapędy rywali, ale…

Tibau oszalał po zwycięstwie nad Hallmannem

Gleison Tibau wybiega daleko w przyszłość, bo aż do 2016 rok – widzi tam jednak dziwy niestworzone. Jakże bowiem inaczej określić wizję Brazylijczyka walczącego o pas kategorii lekkiej? A tak właśnie prorokuje ostatni pogromca Płetwala.

Niby Tibau wygrał dwie ostatniej walki i cztery z pięciu, ale… jednak chyba niesłusznie posądzaliśmy Piotra Hallmanna o lekkie ręce.

………………….

Nowe zestawienia:

155 lbs: Ross Pearson (16-7) vs Al Iaquinta (9-3-1) – UFC Fight Night 55, 8 listopada

fot. MMAJunkie.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button