UFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 26 listopada 2014

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 26 listopada 2014.

Barao cierpko o Dillashawie

W rozmowie z Combate przygotowujący się do starcia z Mitchem Gagnonem Renan Barao odniósł się do krytycznych wypowiedzi mistrza kategorii koguciej, TJ-a Dillashawa, na swój temat.

Dillashaw opowiada za dużo głupot. Gdy zmierzymy się ponownie, to będzie zupełnie inna historia. Trafił mocny cios na początku walki, ale następnym razem będzie inaczej. Zapamiętaj: kiedy spotkamy się następnym razem, zobaczy zupełnie nowego Renana. Nie sądzę, żeby pokonał Cruza, bo Dominick ma dużo więcej doświadczenia. Chociaż chciałbym, żeby wygrał, bo to by podgrzało atmosferę między nami, ludzie by dużo o tym gadali i byłby świetny brawl. Lubię pokazywać, na co mnie stać w oktagonie i zamierzam zaprezentować najlepszą formę w życiu. Byłoby świetnie, gdybyśmy walczyli w Brazylii. Myślę, że by go strach obleciał. Walka u siebie jest łatwa, ale chciałbym to zobaczyć tutaj. Jestem skupiony na odzyskaniu pasa mistrzowskiego. Niech się nim cieszy, bo wkrótce zabieram go z powrotem do Brazylii.

Wreszcie trochę ognia w słowach stroniącego raczej od wojowniczych słów Brazylijczyka. Jeśli rozbije w dobrym stylu Gagnona, znajdzie się prawdopodobnie o krok od walki o pas mistrzowski.

Mauler i Rumble na konferencji prasowej

Alexander Gustafsson (16-2) i Anthony Johnson (18-4), którzy 24 stycznia skrzyżują rękawice na UFC on Fox 14 gościli dzisiaj w Sztokholmie na specjalnie zwołanej konferencji prasowej promującej galę.

Oto, co obaj mieli do powiedzenia.

Alexander Gustafsson: kilka lat temu nie przypuszczał, że kiedyś UFC zorganizuje tak ważną galę w Szwecji; nie martwi się o frekwencję, swoją pracę ma do wykonania w oktagonie, a o promocję dba UFC; powiedział, że trening pozwala mu utrzymywać pozytywne nastawienie, gdy nie trenuje, czuje się źle; będzie przez kilka tygodni poprzedzających galę trenował w nocy, żeby się przyzwyczaić do pory gali (start gali o 23:00 czasu szwedzkiego, główna karta od 2:00 w nocy).

Anthony Johnson: rozpoczął obóz przygotowawczy kilka tygodni temu i już teraz czuje się jak bestia; jest skoncentrowany, a gdy tak się dzieje, jest też niebezpieczny; w jego ocenie Gustafsson pokonał Jona Jonesa; wydaje mu się, że sędziowie w MMA lubią oglądać walki przez co jednak nie wiedzą, co się dzieje, skupiając się nie na tym, co trzeba.

Nie uświadczyliśmy żadnego trashtalku, obaj zawodnicy odnosili się do siebie z wzajemnym szacunkiem. Obaj też ocenili, że zwycięstwo Daniela Cormiera nad Jonem Jonesem wniosłoby do dywizji powiew świeżości.

Rothwell ostro o Overeemie

W rozmowie z Aerielem Helwanim Ben Rothwell odniósł się do Alistaira Overeema, który – jak donosiliśmy w Dzienniku z 4 listopada – po walce stwierdził, że pokonałby Rothwella 9 na 10 razy.

Amerykanin ma swoją teorię na ten temat:

Po tym, jak to powiedział, nie musiałem w ogóle się odzywać, bo wydawało się że fora internetowe i media zrobiły to za mnie. Panowała ogólna zgoda, że gość miał uszkodzony mózg. Myślę, że za dużo razy został trafiony w głowę i stąd ten jego komentarz.

Rothwell stwierdził też, że wielkim błędem Holendra było, że nie okazał mu szacunku przed walką, jeszcze przed galą wywołując do pojedynku innych zawodników – zupełnie jakby Ben był tylko formalnością.

Zawsze powtarzam: hej, lepiej bądź cicho, gdy walczysz ze mną, bo w chwili, gdy ruszasz do mediów, gdy spróbujesz mnie zmacgregoryzować, że tak powiem, tym lepiej dla mnie, bo sprawa staje się dla mnie osobista. A gdy tak się dzieje, walczę najlepiej.

Lineker z McCallem

UFC powraca do zestawienia Johna Linekera (24-7) z Ianem McCallem (13-4-1), które planowane było pierwotnie na UFC Fight Night w Uberlandii, ale z uwagi na problemy zdrowotne Amerykanina nie doszło do skutku.

Panowie tym razem zmierzą się na gali UFC 183, która odbędzie się 31 stycznia w Las Vegas, a stawką walki będzie najprawdopodobniej możliwość boju o pas mistrzowski kategorii muszej z Demetriousem Johnsonem.

Karta walk UFC 183 przedstawia się póki co następująco:

Nick Diaz vs. Anderson Silva
Kelvin Gastelum vs. Tyron Woodley
Thiago Alves vs. Jordan Mein
Sara McMann vs. Miesha Tate
Tim Boetsch vs. Thales Leites
Rafael Natal vs. Tom Watson
Diego Brandao vs. Jimy Hettes
Andy Enz vs. Thiago “Marreta” Santos
Ildemar Alcantara vs. Richardson Moreira
John Lineker vs. Ian McCall

Nie jestem pewien, czy Brazylijczyk cieszy się z tego, że walka odbędzie się w Stanach Zjednoczonych, a nie w Brazylii, jak to było pierwotnie planowane…

Dodson celuje w Johnsona lub Dillashawa

Nadal leczący kontuzję John Dodson w rozmowie z BleacherReport opowiedział o swoich planach związanych z powrotem do UFC:

Wracam w 2015 i próbuję zdobyć złoto, które akurat będzie dostępne. Wezmę je od DJ-a lub TJ-a, bez różnicy. Nie sądzę, by znalazł się ktokolwiek w dywizji muszej, kto chciałby ze mną walczyć, gdy powrócę, bo wiedzą, jaką destrukcyjną siłą dysponuję.

No, musi, musicie robić, co się da, żeby promować siebie, bo…

Musi niedoceniani, kobiety przeceniane?

Na portalu MMAOddsBreaker zaprezentowano dane statystyczne na temat rozkładu zawodników z poszczególnych dywizji UFC w podziale na kartę wstępną i główną.

divisionpromotion

Innymi słowy, Ian McCall znalazł statystyczne potwierdzenie swoich słów, w których żalił się na to, że nikt nie dba o muszych oraz że UFC nie promuje ich tak, jak kobiety.

Zgadzam się, przynajmniej w tym, że wszystkie walki pań powinny być w karcie wstępnej, a najlepiej – poza nią.

………………….

Nowe zestawienia:

125 lbs: John Moraga (15-3) vs Will Gates (11-4) – UFC on Fox 13, 13 grudnia
145 lbs: Charles Rosa (25-6-2) vs Sean Soriano (19-5-1) – UFC Fight Night 59, 18 stycznia
125 lbs: Ian McCall (13-4-1) vs John Lineker (24-7) – UFC 183, 31 stycznia
145 lbs: Nik Lentz (25-6-2) vs Thiago Tavares (19-5-1) – UFC Fight Night 60, 14 lutego
135 lbs: Norifumi Yamamoto (18-6) vs Roman Salazar (9-3) – UFC 184, 28 lutego

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button