UFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 24 listopada 2014

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 24 listopada 2014.

MacDonald po Metamoris: nie klepnąłbym

W rozmowie z Sherdog.com Rory MacDonald opowiedział o swojej walce na sobotniej gali Metamoris, gdzie zmierzył się z JT Torresem.

Przymierzany do walki o pas mistrzowski kategorii półśredniej UFC Kanadyjczyk bardzo pozytywnie wyrażał się o doświadczeniu, które zebrał podczas 20-minutowej walki na chwyty. Jak stwierdził, zawsze kochał BJJ i możliwość występu na Metamoris była świetną odskocznią od MMA i ma nadzieję, że w przyszłości, jeśli grafik pozwoli, zawita jeszcze na matę tej organizacji.

Ocenia, że w zakończonej remisem konfrontacji z Torresem miał po swojej stronie przewagę warunków fizycznych i siły, co w jego opinii czyni występ jego przeciwnika jeszcze lepszym, bo musiał opierać się wyłącznie na umiejętnościach technicznych.

Zapytana o akcję, w której Torres złapał kimurę i wydawało się, że zmusi go do odklepania, odrzekł:

Ręka boli, ale zanim bym odklepał, najpierw by się złamała.

Dana White byłby wniebowzięty takim heroizmem!

Barboza chce kogoś ze ścisłej czołówki

Edson Barboza, który na gali UFC Fight Night 57 bez większych problemów wypunktował pajacującego do granic możliwości – pomimo tego, że wyraźnie przegrywał – Bobby’ego Greena, na konferencji prasowej po walce wyraził chęć walki z zawodnikiem „z Top 5 albo Top 3, albo znajdującego się nade mną w rankingu”.

Rzućmy okiem na czołówkę dywizji lekkiej….

Khabib Nurmagomedov? No, chyba jednak Rosjanin w marcu-kwietniu zasłużył na kogoś ze ścisłego topu, więc Barboza odpada.

Michael Johnson? Brazylijczyka najpewniej przeskoczy go w rankingu, poza tym nie wiadomo dokładnie, kiedy Amerykanin się wykuruje.

Jorge Masvidal, jeśli pokona Normana Parke’a w styczniu? Byłoby ciekawie, ale chyba jednak po ubiciu Greena Barboza zasłużył na kogoś odrobinę wyżej w rankingu.

Zwycięzca starcia Benson Henderson vs Eddie Alvarez, które odbędzie się w styczniu? O! To byłaby dobra walka – obaj zawodnicy mają duże nazwiska i ich pokonanie z pewnością sprawiłoby, że Barboza z miejsca dołączyłby do wyścigu o titleshota.

Swanson wróci silniejszy

Cub Swanson wypowiedział się na temat porażki z Frankiem Edgarem na UFC Fight Night 57:

To było okropnie frustrujące. Zrobił, co musiał zrobić, obnażył moje brak. Byłem bardzi pewny siebie, myślałem, że jestem przygotowany, ale oczywiście nie byłem. Dziękuję mu za lekcję i chcę wrócić silniejszy.

31-letni podopieczny Grega Jacksona dodał też, nie pierwszy raz, że zaczyna odczuwać swoje lata, co nie wróży mu nic dobrego. Liczba kontuzji, które przeszedł, jest długa…

CM Punk wielkim ogłoszeniem UFC?

FrontRowBrian, który znany jest z tego, że zawsze ma jako pierwszy informacje, których nie mają inni, poinformował na Twitterze, że domniemanym wielkim ogłoszeniem na konferencji UFC miało być zakontraktowanie CM Punka, byłej gwiazdy WWE. Zaznaczając, że nie jest to potwierdzona informacja, FRB dodaje, że prawdopodobnie nie zdążono na czas dopiąć wszystkich kontraktowych szczegółów. Sprawa jest „rozwojowa”.

Więc Brock Lesnar do Bellatora?

Duże stężenie groteski

weirdpic

………………….

Nowe zestawienia:

135 lbs: Marcus Brimage (7-3) vs Cody Garbrandt (5-0) – UFC 182, 3 stycznia

fot. mmajunkie.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button