UFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 22 grudnia 2014

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 22 grudnia 2014.

Rampage wraca do UFC

36-letni, mający najlepsze czasy już dawno za sobą Quinton Rampage Jackson powraca do UFC. Amerykanin, który – jak zaznaczył Scott Coker – ma nadal obowiązujący kontrakt z Bellatorem twierdzi, że jego dotychczasowy (aktualny?) pracodawca nie wywiązał się ze zobowiązań kontraktowych, więc Rampage pozwolił sobie go zerwać. Wieść gminna niesie, że chodzi o dwie sprawy – gale PPV, z których pieniądze miał mieć Jackson oraz program telewizyjny, który również miał obiecany w kontrakcie.

Dywizji półciężka w UFC nie jest może obecnie najmocniejsza – skoro w czołowej dziesiątce nadal utrzymuje się nie walczący w tej wadze od dawien dawna Vitor Belfort – ale czy naprawdę Dana White potrzebuje Rampage’a jak kania dżdżu? Rozumiem, że w poszukiwaniu PPV obserwujemy teraz emerytalno-celebryckie tendencje (zatrudnienie CM Punka, dobre wyniki gali Ortiz vs Bonnar), ale czy naprawdę Jackson może jakkolwiek pomóc?

A może wobec pozwu zbiorowego przeciwko UFC sprytny Lorenzo Fertitta uznał, że nie będzie lepszego dowodu na to, że jego organizacja nie jest monopolistą, jak przegranie kontraktowego boju o znane nazwisko z największym konkurentem na rynku (pewnikiem jest, że sprawa Bellator – Jackson – UFC zakończy się w sądzie)?

Jedyny sportowy sens, jaki widzę w tym zatrudnieniu (o ile rzeczywiście Amerykanin zawalczy w UFC w 2015), to zestawienie starcia Rampage vs Shogun.

Dollaway może mieć złamane żebra

CB Dollaway na konferencji prasowej po walce nie ukrywał swojego rozczarowania przebiegiem walki z Lyoto Machidą, która trwała nieco ponad minutę.

Myślałem, że kopnięcie pójdzie na głowę, a on zmieścił je pod moim łokciem. Myślałem, że się z tego wykaraskam, cofnąłem się, spróbowałem nabrać powietrza i po prostu mnie sparaliżowało. To rozczarowująca porażka.

Amerykanin przyznał, że czeka teraz na prześwietlenie, które wykaże, czy żebro (żebra?) zostały złamane.

Wszyscy chcą walki Machida vs Rockhold

Zwycięski na UFC Fight Night 58 Lyoto Machida uważa, że jego starcie z Lukiem Rockholdem ma sens. Temat błyskawicznie w mediach społecznościowych podchwycił ten ostatni, który zresztą już wcześniej opowiadał o tym, że chciałby zmierzyć się ze Smokiem, jeśli ten pokona CB Dollaway’a. Uradowany takim obrotem spraw jest też Dana White, który podekscytowany na Twitterze obiecał, że w tym tygodniu zajmie się sprawą.

Rockhold tymczasem umieścił na swoim profilu twitterowym poniższe zdjęcie.

rockhold_machida

A gdyby tak dodać jeszcze ten pojedynek do gali UFC 184, na której odbędą się dwa hitowo zapowiadające się starcia – Chris Weidman vs Vitor Belfort i Ronaldo Souza vs Yoel Romero? Byłaby prawdziwa uczta z elitą wagi średniej!

Antonio Carlos Junior schodzi do kategorii średniej

Po porażce z Patrickiem Cumminsem na gali UFC Fight Night 58 Antonio Carlos Junior zapowiedział zejście do kategorii średniej. Biorąc pod uwagę, że na co dzień Brazylijczyk waży 95-96 kilogramów, takie posunięcie wydaje się mieć sens, choć z drugiej strony, patrząc na rozmiary Carlosa Juniora w porównaniu z Cumminsem – będzie ogromny w kategorii średniej!

Romero w końcu odpowiada Kennedy’emu

Pamiętacie gromy, jakie Tim Kennedy ciskał w kierunku Yoela Romero za to, że Kubańczyk przed trzecią rundą odpoczywał o niespełna 30 sekund dłużej, niż powinien?

Romero w rozmowie z MMAFighting powiedział o tym, o czym na drugi dzień po walce obu zawodników mówili wszyscy – a mianowicie to, iż Kennedy naruszył Kubańczyka dwoma mocnymi ciosami, jednocześnie nielegalnie trzymając lewą rękę swojego rywala.

Jeśli zawodnik otrzymuje nielegalne ciosy, powinien dostać pięć minut na dojście do siebie.

Oczywista oczywistość, ale w sumie dobrze, że Romero w końcu odbił piłeczkę.

Barao trochę odleciał

Renan Barao, który po trudnym boju pokonał Mitcha Gagnona, na konferencji prasowej po gali pozwolił sobie opisać, jak widział walkę:

Starcie nie było trudne. W pierwszej posłałem go na deski, w drugiej tylko mnie trzymał, w trzeciej go poddałem.

Touche!

………………….

Nowe zestawienia:

155 lbs: Ivan Jorge (25-4) vs Josh Shockley (11-3-1) – UFC Fight Night 61, 22 lutego
170 lbs: Santiago Ponzinibbio (19-2) vs Sean Strickland (15-0) – UFC Fight Night 61, 22 lutego
170 lbs: Wendell Oliveira (24-8) vs TJ Waldburger (16-9) – UFC Fight Night 61, 22 lutego

fot. Francis Specker

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button