Polskie MMAUFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 21 października 2014

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 21 października 2014.

Gustafsson z Evansem w styczniu w Sztokholmie?

Według doniesień portalu MMAMania.com 24 stycznia 2015 roku możemy być świadkami hitowego zestawienia w wadze półciężkiej – na gali z cyklu FOX w Sztokholmie Alexander Gustafsson (16-2) ma powitać w oktagonie powracającego po kontuzji kolana Rashada Evansa (19-3-1).

Szwed po przegranej walce o pas mistrzowski z Jonem Jonesem zafundował potem pierwszą porażkę Jimiemu Manuwie, natomiast Suga pokonał ostatnio dwóch weteranów – Dana Hendersona i Chaela Sonnena. Amerykanin już jakiś czas temu wyrażał chęć stoczenia walki z Maulerem, ale ten ostatni nie był zbyt skory do podjęcia rękawicy, preferując oczekiwanie na swoją kolej do boju mistrzowskiego. Ostatnimi czasy zmienił jednak zdanie, słusznie chyba wychodząc z założenia, że czekanie z założonymi rękami przez kilka co najmniej miesięcy nie ma większego sensu.

Pewnikiem wydaje się, że zwycięzca tego starcia będzie pierwszym kandydatem do walki o złoto, choć jeśli to Daniel Cormier ubiłby Jona Jonesa, niewykluczone, że UFC błyskawicznie doprowadzi do rewanżu – a to będzie oznaczać, że Gustafsson lub Evans będą musieli uzbroić się w cierpliwość.

Sama walka zapowiada się interesująco, choć na papierze Szwed ma wszystko, by porozbijać Evansa – warunki fizyczne, mobilność, dobry boks, kondycję i świetne defensywne zapasy. Odrobinę zaskakiwać może natomiast to, że UFC planuje tak szybki powrót do Sztokholmu po ostatnich bojach z tamtejszym związkiem.

Bisping i Rockhold podgrzewają atmosferę

W programie Counterpunch na kanale Fox Sports Michael Bisping (25-6) starł się słownie z Lukiem Rockholdem (12-2). Do walki obu zawodników dojdzie na gali UFC Fight Night 55, która odbędzie się 7 listopada w Australii.

Obaj fighterzy wyciągnęli najcięższą artylerię. Anglik raził Amerykanina oskarżeniami o nadwrażliwość, przytaczając swoją żartobliwą wypowiedź sprzed kilka lat, w której odpowiadając na pytanie „Jak poszedł sparing z Rockholdem”, odparł: „Powiedzmy, że jestem nieoficjalnym mistrzem Strikeforce”. Jak twierdzi, był to zwykły żart, a Luke wziął to śmiertelnie poważnie i od tego zaczął się cały beef między nimi.

Z kolei Amerykanin postawił Hrabiego pod ścianą, zmuszając go do odpowiedzi na pytanie: „Kto z pokonanych przez ciebie zawodników walczy jeszcze w UFC?”. Brytyjczyk był w stanie wymienić tylko Cunga Le, choć przypomnijmy, że jeszcze dwóch innych, których ma na rozkładzie, nadal bije się w organizacji – są to Dan Miller i Yoshihiro Akiyama. Jakże jednak porównać ich z Ronaldo Souzą czy Timem Kennedym, których w swoim CV posiada Amerykanin?

Cormier zastępuje Sonnena w UFC Tonight

Chael Sonnen rozpoczął swój podcast (gościem w pierwszym odcinku był Ariel Helwani), natomiast Daniel Cormier zastąpi go na stałe w roli drugiego – obok Kenny’ego Floriana – gospodarza programu UFC Tonight na kanale Fox Sports 1.

Oczami wyobraźni widzę Jona Jonesa w roli gościa…

Profil widza UFC

W dzienniku Sports Business Journal opublikowano dane na temat profilu odbiorców UFC

W 70% są to mężczyźni, z których 45% ma 18-34 lata, co oznacza, że średnio są o 6,5 roku młodsi niż przeciętni fani głównych sportów (koszykówka, baseball, futbol amerykański). 18% odbiorców to Latynosi – i to na nich szczególnie liczy UFC przy organizacji gali oznaczonej numerem 180.

Zahabi wita Rusha po powrocie

Georges Sain-Pierre jeszcze nie ogłosił daty swojego powrotu do oktagonu UFC, ale dziś jego trener, Firas Zahabi, poinformował, że Kanadyjczyk powrócił na matę, wrzucając zdjęcie, którym przystroiliśmy dzisiejsze wydanie Dziennika MMA.

Przesłanka goni przesłankę…

W środę dowiemy się, czy romans KSW i Drwala przyniósł owoce

Organizacja KSW zapowiedziała na jutro (środa) konferencję prasową, na której ogłoszony zostanie rywal Mameda Khalidova na gali KSW 29.

Zdecydowanie najpoważniejszym kandydatem pozostaje Tomasz Drwal i wydaje się, że jeśli w ostatecznym rozrachunku nie będzie to właśnie Goryl, rozczarowanie fanów będzie ogromne. Dlatego też trudno spodziewać się, by to na przykład Francis Carmont został ogłoszony jako kolejny przeciwnik Khalidova. Chociaż… może faktycznie będzie to Francuz, podczas gdy Drwalowi przygotują… Michała Materlę? W końcu szanse na to, że na KSW 29 pojawi się Melvin Manhoef, są niewielkie, a bój o Holendra polska organizacja najprawdopodobniej przegra z Bellatorem.

Tak czy siak, w środę będzie się działo! Albo przystąpimy do analiz starcia Khalidova z Drwalem, albo będziemy szukać winnych tego, że do tej walki nie dojdzie!

………………….

Nowe zestawienia:

135 lbs: Henry Cejudo (6-0) vs Dustin Kimura (11-2) – UFC on Fox 13, 13 grudnia

fot. Firas Zahabi / Twitter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button