UFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 21 listopada 2014

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 21 listopada 2014.

Jacare poszuka parteru z Romero

Rozpędzony czterema mocnymi zwycięstwami w UFC Ronaldo Souza (21-3) w rozmowie z Tatame opowiedział o swoich przygotowaniach do walki z Yoelem Romero (9-1), która odbędzie się 28 lutego na gali UFC 184.

Aligator w samych superlatywach wypowiada się o swoim przeciwniku, podkreślając jego siłę, eksplozywność oraz zapasy. Przewidując bardzo zacięty pojedynek, Brazylijczyk swoich szans upatruje przede wszystkich w swoim BJJ, dzięki któremu, jak ocenia, jest w stanie pokonać każdego.

Jacare spodziewa się, że w ciągu dwóch tygodni będzie sprawny w stu procentach po operacji łokcia, której poddał się po walce z Gegardem Mousasim. O pasie mistrzowskim kategorii średniej będzie myślał dopiero wtedy, gdy pokona Romero.

Kluczowe pytanie brzmi następująco – którego Kubańczyka zobaczymy w starciu z Souzą? Tego, który oddawał obalenia Ronny’emu Markesowi i Derekowi Brunsonowi czy tego, który zastopował wszystkie sześć prób zapaśniczych Tima Kennedy’ego i wszystkie trzy Brada Tavaresa?

Dillashaw gotowy na luty, marzec

Podobnie jak Jacare mający za sobą kontuzję łokcia TJ Dillashaw celuje w powrót do oktagonu i bój z Dominickiem Cruzem w lutym lub marcu 2015 roku. Tak przynajmniej rzecze jego menadżer, Mike Roberts, w rozmowie z Combate.

Jako, że jednak gala UFC 184 ma już dwie walki o pas mistrzowski (Chris Weidman vs Vitor Belfort i Ronda Rousey vs Cat Zingano), najbardziej prawdopodobne jest zestawienie boju o pas kategorii koguciej na UFC 185.

Swanson: McGregor to brakujące ogniwo między WWE a MMA

Cub Swanson (21-5) na UFC Fight Night 57 skrzyżuje rękawice z Frankiem Edgarem (17-4-1), a wcześniej w rozmowie z Combate wypowiedział się na temat Conora McGregora i titleshota.

O Irlandczyku, który mógłby dostać walkę o pas jako pierwszy:

Z perspektywy biznesowej jest taka możliwość, ale wierzę, że to się nie wydarzy. Jest clownem, który zabawia i rozśmiesza ludzi. Jako zawodnik nie robi wrażenia. Jest przeciętny i zbyt pewny siebie, nic więcej. Cały zgiełk wokół niego jest wynikiem tego, co mówi. Jest zabawny, stanowi swego rodzaju brakujące ogniwo między WWE a MMA. Poza tym jest nową twarzą UFC. Coś takiego zwraca uwagę na początku, ale potem przemija.

O swoim titleshocie

Sześć kolejnych zwycięstw powinno wystarczyć, ale z siedmioma powinno być jeszcze lepiej. Zwiększyłoby to moją pewność siebie i pokazało mi, jak być jeszcze lepszym sportowcem niż teraz. Jeśli pokonam Edgara, wyzwę w oktagonie do pojedynku Aldo, bo uważam, że powinienem dostać swoją szansę po tym, co zrobiłem. Myślę, że nastał czas.

McGregor pomostem między WWE a MMA? Pierwsze słyszę… ale podona mi się!

Rockhold z nowym kontraktem i jedno zwycięstwo od titleshota

Luke Rockhold, który wygrał ostatnie trzy walki w UFC, podpisał nowy kontrakt z organizacją na dodatkowe 8 pojedynków.

Dana White wcześniej mówił już o tym, że UFC przygotowuje coś wyjątkowego dla Rockholda, a ten z kolei zaznaczał, że będzie przygotowany na wypadek wypadnięcia Chrisa Weidmana lub Vitora Belforta z zaplanowanej na 28 lutego walki. Najprawdopodobniej jednak Rockhold dostanie zwycięzcę starcia Lyoto Machida vs CB Dollaway, co byłoby bardzo sensowne.

Trzeba przyznać, że Amerykanin złapał wiatr w żagle – po nokaucie, który zafundował mu swego czasu Belfort, pozostały już tylko wspomnienia (do których, swoją drogą, Luke często wraca, raz po raz krytykując Brazylijczyka za koks), a teraz złapał umowę z Adidasem, zanotował trzy kolejne wiktorie i wreszcie teraz podpisał nowy kontrakt z organizacją. Domyślam się, że jest on nie gorszy niż ten ze Strikeforce, czyli… naprawdę dobry.

Benavidez nadal z Ludwigiem

W rozmowie z MMAOddsBreaker Joseph Benavidez (20-4) opowiedział o swoich przygotowaniach do sobotniego boju przeciwko Dustinowi Ortizowi (14-3) na sobotniej gali UFC Fight Night 57:

Nie zapomniałem niczego, nad czym pracowałem z Duanem Ludwigie. Dwa miesiące po mojej walce nadal trenowaliśmy każdego dnia. Właściwie to będzie stał w moim narożniku w Austin, a ja cały czas pracuję nad aspektami, których się uczyliśmy. Nie było go ze mną w ostatnich dwóch miesiącach obozu, ale dalej pracowałem nad tym, czego mnie uczył i po prostu dodawałem nowe elementy. Jak wszyscy wiedzą, dołączył do nas Martin Kampmann, więc kontynuowałem wzbogacanie swojej wiedzy, co tylko mi pomoże. Nie zamieniam technik Duane’a z tymi od Martina. Dodaję je.

Benavidez przyznał, że nikt w Alpha Male nie zapomniał o systemie Ludwiga i nieustannie powtarzają kombinacje uderzeń, których ich nauczał.

W starciu z charakternym zapaśnikiem w osobie Dustina Ortiza Josephowi przydadzą się chyba jednak przede wszystkim zapasy i jego firmowa gilotyna…

Belfort przeszedł testy antydopingowe

Vitor Belfort jest czysty! Niezapowiedziany test antydopingowy, któremu 1 listopada poddany został przygotowujący się do boju z Chrisem Weidmanem Brazylijczyk, dał wynik negatywny.

Póki co zatem możemy spać spokojnie. Również i Amerykaninowi powinien spaść kamień z serca, bo ostatnio z lubością oddawał się trosce o Belforta, obawiając się, że Tyranozaurus może wpaść i walka się posypie.

Barboza: Green musi mówić wolno

Edson Barboza (14-2) w rozmowie z MMAJunkie.com opowiedział o swojej sobotniej walce z Bobbym Greenem (23-5).

Brazylijczyk jest pewien swego zwycięstwa, podkreślając, że trenował z wieloma bokserami, którzy walczą w ten sam sposób co Green. Ewentualne prowokacje słowne w czasie pojedynku – do których ochoczo odnosi się jego sobotni oponent – nie stanowią problemu dla Barbozy, który zwraca tylko uwagę, by Green mówił wolno, bo w przeciwnym razie nic nie zrozumie.

Zwycięski w czterech z ostatnich pięć walk Brazylijczyk powiedział też, tym razem w rozmowie z Combate, że oglądał walkę Greena z Joshem Thomsonem tysiąc razy i w jego ocenie Bobby ją przegrał.

Z kolei w rozmowie z UFC wyjawił, że w grudniu spodziewa się pierwszego syna, wobec czego postara się skończyć walkę jak najszybciej, by pędzić do żony.

Dillashaw i Schaub wybierają Top 5 strikerów

………………….

Dzisiejsze gale:

PLMMA 41 – Łebkowski vs Tyrlya

fot. fightmagazine.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button