Polskie MMAUFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 18 października 2014

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 18 października 2014.

Khalidov vs Drwal coraz bliżej?

Jak podaje Przegląd Sportowy, KSW aktualnie rozważa dwie opcje dla Mameda Khalidova na grudniową galę. Pierwszą jest Francis Carmont, który niedawno wyleciał z UFC, a swego czasu walczył dla Konfrontacji, natomiast drugą ma być – bo tego oficjele organizacji nie potwierdzili – Tomasz Drwal.

Nie jest to może nic odkrywczego, bo o tym, że Goryl po rozpadzie PROMMACu stał się mocnym kandydatem do zasilenia szeregów KSW, wie każdy, ale coraz więcej szumu w tej sprawie znamionuje, że toczą się aktualnie zażarte targi między pierwszym Polakiem w UFC a największą polską organizacją. Nie ma chyba fana, który nie chciałby obejrzeć Khalidova w rywalizacji z Drwalem, prawda?

A jeśli do tej walki jednak nie dojdzie, bo panowie nie znajdą wspólnego języka? Jak skomentowaliby to Martin Lewandowski i Maciej Kawulski? Jak Tomasz Drwal? A jak fani?

Royce Gracie chwali Helda

W wywiadzie dla MMAFighting.com Royce Gracie, który stał się piątym zawodnikiem z Galerii Sław UFC nawiązującym współpracę (w charakterze ambasadora marki) z konkurencyjnym Bellatorem, powiedział kilka politycznych oczywistości („konkurencja UFC i Bellatora jest dobra”, „chcę pomóc Bellatorowi rozwijać się”, „UFC zawsze było moim domem”, „Scott Coker to mój wieloletni przyjaciel” etc.).

Poza tym – a może przede wszystkim – z całej listy 143 zawodników zatrudnionych przez Bellatora legendarnemu Gracie najbardziej podobają się dwaj fighterzy: Georgi Karakhanyan oraz… Marcin Held!

Prawidłowa odpowiedź, ambasadorze!

Werduma przygody w Meksyku

Fabricio Werdum w rozmowie z MMAFighting.com opowiadał o tym, jak przeniósł swój camp do Meksyku, by tam przygotowywać się do walki z Cainem Velasquezem.

Brazylijczyk wspomina, że wraz ze swoim 12-osobowym teamem wynajęli dom bez wcześniejszego obejrzenia go. Warunki były spartańskie – było zimno, brakowało prądu. Właściciel dał im więc gazowy agregat prądotwórczy, który wstawiono do domu. W nocy Werdum obudził się z okropnym bólem głowy i nie mógł nawet ruszyć się z łóżka. Uczynić to jednak zdołał jego brat, który wyłączył ustrojstwo, które zaczadziło całą chałupę. Wszyscy później udali się w kiepskim stanie do szpitala, gdzie dowiedzieli się, że byli dwie godziny od śmierci.

Werdum w swoim stylu skomentował z uśmiechem na ustach całą sytuację:

Wyobraźcie sobie nagłówki: 'Werdum przenosi obóz do Meksyku i umiera z całym teamem.’ Poszukiwaliśmy świeżego powietrza, a prawie umarliśmy z powodu zaczadzenia.

Ok, czyli Werdum najgorsze ma już za sobą! Czy może jednak nie?

White – GSP da nam znać, kiedy będzie gotowy

Dana White w wypowiedzi dla The Download stwierdził, ze Georges Saint-Pierre dostał już zielone światło od lekarza, choć potrzebuje jeszcze trochę czasu na to, by powrócić do formy, która zresztą podobna i tak jest dobra. Na koniec dodał:

Da nam znać, kiedy będzie gotowy do powrotu.

Wobec powyższej wypowiedzi szefa UFC wydaje się, że pytanie „czy Kanadyjczyk powróci”, powinniśmy zastąpić „kiedy powróci?”. A tu odpowiedź nasuwa się automatycznie – w 2015 roku.

Chyrek przegrywa w Rosji

Bartosz Chyrek (4-1) niestety przegrał wczoraj w Rosji na gali M-1 Challenge 52 z Magomedem Mutaevem (5-2). Była to pierwsza porażka w karierze Polaka. Poniżej walka.

http://www.youtube.com/watch?v=AsZwFDpaKjY

………………….

Nowe zestawienia:

125 lbs: Joanna Jędrzejczyk (7-0) vs Claudia Gadelha (12-0) – UFC on Fox 13, 13 grudnia
170 lbs: Tim Means (21-6-1) vs Marcio Alexandre Jr (12-1) – UFC Fight Night 58, 20 grudnia
185 lbs: Ildemar Alcantara (20-7) vs Moreira Richardson (7-2) (13-5) – UFC 183, 31 stycznia

Dzisiejsze gale:

PLMMA 40
MMA Raju 14 (walczą Bartosz Fabiński i Sebastian Romanowski)

fot. onet.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button