BellatorKSWPolskie MMAUFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 17 stycznia 2015

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 17 stycznia 2015.

McGregor zmęczony… wywiadami!

Przygotowujący się do boju z Dennisem Siverem Conor McGregor w rozmowie z Arielem Helwanim sprawiał wrażenie wyraźnie zmęczonego. Jak wyjaśnił, po czternastu dniach promocji gali i dziesiątkach wywiadów, w których raz za razem przeplatały się te samy pytania, jest już trochę zmęczony. Dodał jednak, że już pogodził się z tym, że tak wygląda rzeczywistość przed walką i… czuje się coraz lepiej przed kamerami. Nie ukrywa jednak, że jego odpowiedzi na zadawane pytania są już trochę zautomatyzowane, robotyczne.

Zdaje sobie sprawę, że ludzie porównują go do Muhammada Aliego, braci Diaz czy Chaela Sonnena, ale zaznacza, że podąża swoją własną drogą. Komentując porównania do Sonnena, stwierdził, że jest on bardzo miłym gościem, choć ma wrażenie, że w końcowym etapie kariery Złotoustemu chodziło już tylko o kasę i nie zawsze wkładał serce w pojedynki.

Jego niechęć do Dennisa Sivera zniknęła. O ile kilka tygodni temu był mocno nabuzowany, tak teraz podchodzi do pojedynku z chłodną głową, nie czując względem rosyjskiego Niemca żadnych emocji.

McGregor przyznał, że chciałby, aby jego starcie z Jose Aldo odbyło się na stadionie w Irlandii i nie był zachwycony możliwością organizacji tej walk w Las Vegas, o czym wspomniał wcześniej Dana White. Irlandczyk stwierdził, że po gali porozmawia z właścicielami przy zacnym trunku o 'wielkich biznesach’, przedstawi swoje zdanie i 'zobaczymy’.

| naiver |

Część karty walk KSW 30 ujawniona

Organizacja KSW poinformowała, że w walce wieczoru na gali oznaczonej numerem 30 wystąpi Borys Mańkowski, który bronił będzie pasa mistrzowskiego w starciu z nieznanym jeszcze – aczkolwiek pewnie przygotowującym się już od kilku tygodni – rywalem.

Na gali dojdzie też do rewanżowego pojedynku Rafała Moksa z Aslambekiem Saidovem (o ile nic nie pokrzyżuje planów Czeczena…), który doprowadzi nas do kolejnej powtórki z rozrywki, jeśli Diabeł Tasmański obroni pas mistrzowski. Wówczas bowiem czeka nas albo druga walka z Moksem (opcja dużo lepsza), albo trylogia z Saidovem (zachowaj, Panie…).

Do startów powróci też Anzor Azhiev i Karolina Kowalkiewicz (mówisz Kowalkiewicz, myślisz… Jędrzejczyk), ale ich przeciwników jeszcze nie znamy.

| naiver |

Dos Santos po dwóch operacjach

Junior dos Santos poddał się operacji kontuzjowanego nosa oraz kolana po starciu ze Stipe Miocicem. Wygląda więc na to, że Carlos de Sapata oraz Antonio Rodrigo Nogueira nie mijali się z prawdą, po gali twierdząc, że Cigano podchodził do walki z Amerykaninem z poważną kontuzją kolana.

Gorsza wiadomość jest taka, że nie znamy daty powrotu Brazylijczyka… Miejmy nadzieję, że nie będzie pauzował tak długo, jak ostatnim razem. Naprawdę, byłoby szkoda, zwłaszcza, że sytuacja w dywizji ciężkiej nabiera rumieńców.

| naiver |

Wyniki Bellatora 132

Wyniki gali Bellator 132 (za forumowym specem, Wewiurem):

Patricio Freire (23-2) pok. Daniela Strausa (22-6) przez poddanie (mataleo) 4:49 R4
Georgi Karakhanyan (24-4-1) pok. Bubbę Jenkinsa (8-2) przez poddanie (gilotyna) 1:49 R1
Virgil Zwicker (13-4-1) pok. Houstona Alexandra (16-11-1) przez decyzję
Fernando Gonzalez (23-13) pok. Mariusa Zaromskisa (20-9) przez decyzję

Chris Herrera (3-1) pok. Luca Bondole (4-1) przez ko w 3:21 2R
Albert Morales (1-0) pok. Fabiana Gonzaleza (2-1) przez poddanie (mataleo) w 3:12 2R
Derek Anderson (12-1) pok. Dannego Navarro (12-5) przez tko (przerwanie po ciosach) w 3:51 3R
Everett Cummings (9-0) pok. Jasona Glazę (2-2) przez poddanie (gilotyna)
Steve Kozola (5-0) pok. Jonathana Riverę (4-1) przez ko w 1:25 2R
John Salter (11-3) pok. Dustina Jacobiego (10-5) przez poddanie (mataleo) w 3:33 2R
Everett Cummings (9-0) pok. Jasona Glazę (2-2) przez poddanie (mataleo) w 1:55 2R

Wewiurze? Co zapamiętamy z gali?

| naiver |

Cerrone: jestem w formie

Donald Cerrone udzielił BloodyElbow jednego z ostatnich wywiadów przed niedzielnym pojedynkiem z byłym mistrzem wagi lekkiej, Bensonem Hendersonem.

Walka z Benem:

Czemu nie? Ja jestem w formie, on jest w formie. Nie powinienem walczyć z nim tak szybko, ale to działa także przeciwko niemu. Nie spodziewał się mnie tak prędko.

O różnicach w stosunku do poprzednich walk:

Miałem inną mentalność. Pozwoliłem Benowi siedzieć w mojej gardzie przez dwie rundy i szukałem poddań. Takie coś się nie powtórzy.

O braniu tak szybko walki:

Nie chciałem zgubić rytmu, lubię to. Ten dreszcz, o kurde, jestem tutaj. Wracałem do domu z Vegas, a teraz przygotowuję się do walki, którą mam za dwa dni.

Dlaczego walczy tak często, a, dla przykładu, ludzie tacy jak Diaz siedzą i narzekają:

Może moje konto bankowe różni się od ich kont.

Czy wziąłby walkę 14 lutego:

Jasne, zawalczyłbym na pewno na gali w Denver.

O „tym uczuciu”:

Kiedyś potrafiłem lecieć walczyć do Japonii (w kickboxingu) za 500 dolarów i się z tego cieszyłem.

O bonusach:

Pasuje mi, gdy ktoś mówi, że zrobiłem świetną robotę i daje za to 50 kawałków.

Czy nie chciałby mieć miejsca w main evencie zamiast Conora:

Conor dobrze gada i to jest w porządku. Mnie odpowiada miejsce w co – main evencie, po prostu lubię walczyć.

Cerrone to jest gość. Gdyby dać każdej kategorii wagowej 10 takich gości, USA miałoby nowy sport narodowy.

| Bolt |

Shogun wraca!

No, może trochę przesadziłem… Jeden z najlepszych trenerów na świecie, Rafael Cordeiro, który wcześniej współpracował już z Mauricio Ruą, a teraz święci wielkie sukcesy z Fabricio Werdumem czy Rafaelem dos Anjosem, zaprasza Shoguna do powrotu w rozmowie z Globo.

Chciałbym bardzo, żeby powrócił do mnie. Bardzo go lubię. Nie chcę powiedzieć, że będę jego wybawieniem, ale doskonale znam jego styl walki i zależy mi na nim. Kocha Brazylię. Czuje potrzebę bycia blisko z matką, żoną, przyjaciółmi. Nie jestem w stanie zaoferować mu pełnego obozu przygotowawczego w Brazylii, bo mam swoje obowiązki w Stanach Zjednoczonych. Ale mam szczerą nadzieję, że jeszcze będę z nim pracował i pomogę mu dostać się na najwyższy poziom raz jeszcze, bo to jest miejsce, na które zasługuje.

To nadal młody chłopak, ma dopiero 33 lata. Fabricio Werdum ma 37, a Vitor Belfort 38 i jest u szczytu kariery. Shogun ma jeszcze wiele czasu na treningi. W dniu, w którym zechce ponownie ze mną trenować, przyjmę go jak syna (aż mi się łezka zakręciła w oku, poważnie – dop. naiver). Bez dyskusji. Trudno mi o tym mówić, ale wydaje mi się, że brakuje mu motywacji. Ma za to serce, a to najważniejsza rzecz.

Aktualnie Shogun trenuje u Demiana Mai, ale takie słowa Cordeiro jasno świadczą o tym, że nie układa się tam Brazylijczykowi najlepiej. Gdyby bowiem było inaczej, tak doświadczony trener nie próbowałby wyrwać go z miejsca, w którym jest mu dobrze.

Shogun is back?!

No dobra…

| naiver |

CroCop do Bellatora za Kimbo Slicem?

Scott Coker chce wszystkich. O którą z legend MMA by go nie spytać, szef Bellatora jest nią zainteresowany. Nie inaczej było po gali Ballatora 132, gdy Coker spotkał się z dziennikarzami i zapytany został o Mirko Filipovica, z którym widział się podczas noworocznej gali w Japonii.

Odbyliśmy kilka rozmów. Nie jestem pewien, w jakim stopniu jest gotowy na przyjazd do Ameryki i walki tutaj, ale rozmawialiśmy.

Jak polityk!

W każdym razie – póki co nie ma jeszcze ani Mirko Filipovica, ani Fedora Emelianenko, ale jest Kimbo Slice! Nie ma legend MMA, jest legenda YouTube.

| naiver |

McGregor analizuje walkę z Poirierem

https://www.youtube.com/watch?v=QQUHo0foogM

| naiver |

………………….

Dzisiejsze gale:

World Series of Fighting 17 – Shields vs Foster
Time of Masters – Piechota vs White

Nowe zestawienia:

145 lbs: Jim Alers (13-1) vs Chas Skelly (13-1) – UFC Fight Night 60, 14 lutego
170 lbs: Dhiego Lima (10-2) vs Tim Means (22-6-1) – UFC 184, 28 lutego
155 lbs: Dustin Poirier (16-4) vs Carlos Diego Ferreira (11-1) – UFC Fight Night 63, 4 kwietnia
185 lbs: Eddie Gordon (7-2) vs Chris Dempsey (10-2) – UFC on FOX 15, 18 kwietnia

fot. mmafighting.co

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button