UFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 13 lutego 2015

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 13 lutego 2015.

Brown oskarżony o napaść przez swojego (byłego) trenera BJJ

Rodrigo Botti, bo tak nazywa się rzeczony trener, oskarżył przygotowującego się do boju z Johnym Hendricksem Matta Browna o napaść. Wedle opisu Bottiego Nieśmiertelnemu w wyniku sprzeczki puściły nerwy i ruszył do ostrej szarży, przy okazji wywracając stół oddzielający go od ofiary. Podobno zasypał Bottiego gradem ciosów, podczas gdy ten ostatni nie odpowiadał, jedynie się broniąc z uwagi na kontuzję oka, która mogła doprowadzić go do ślepoty, gdyby wdał się w walkę. Wszystkiemu przyglądał się, podobno, trener muay thai Browna.

Botti wezwał policję i zamierza wnieść sprawę do sądu i walczyć o swoje.

Brown natomiast zamieścił krótkie oświadczenie, w którym wyjaśnił, że, owszem, uderzył Bottiego, ale tylko raz, oraz że nie był stroną atakującą, bo to Rodrigo miał być pierwszym, który go popchnął. Więcej Nieśmiertelny o całej sprawie nie zamierza pisać, bo ma większe ryby do złowienia.

| naiver |

Erick Silva: poskręcam długie kończyny Saundersa

W rozmowie z brazylijskimi dziennikarzami Erick Silva podzielił się opinią na temat swojego najbliższego rywala, Bena Saundersa, z którym zmierzy się 21 marca podczas gali UFC Fight Night 62.

Saunders to duży gość, ale to dobrze. Im większy, tym ciężej upada. Mój gameplan będzie polegał na obaleniu go i poddaniu. Trenuję duż Jiu-Jitsu. Jego nogi są długie, jestem pewien, że je poskręcam. To będzie dobra i szybka walka. Jestem bardziej skupiony i więcej trenuję. Jestem agresywny jak tygrys, ale wystarczająco opanowany, by wyczekać odpowiedniego momentu.

W ostatnim zdaniu jest moc! Chciałbym więcej tego typu porównań.

Brazylijczyk wypowiedział się też na temat swoich poprzednich walk.

Walczyłem z mocnymi rywalami. To były dobre występy, za które zgarnąłem sześć bonusów. Miałem swoje szanse, żeby wygrać każdą z tych walk. Z powodu drobnych rzeczy jednak się to nie stał, ale pracujemy nad tymi błędami na treningach.

Bylem zupełnie nieświadomy, że Silva ma już aż sześć bonusów na koncie. Bardzo ładnie. Zgodzę się też, że Brazylijczyk miał swoje mocne momenty w tych walkach, choć trudno jednak zgodzić się z tym, że drobne rzeczy powstrzymał go przed odniesieniem zwycięstw.

Wygląda też na to, że Silva ostatecznie nie dołączy do Grega Jacksona, bo w wywiadzie opowiadał o wspólnych przygotowaniach z Rafaelem Cavalcante, Ronaldo Souzą i Andersonem Silvą.

| naiver |

Henderson: jestem inteligentny

Benson Henderson, który już jutro stawi czoło Brandonowi Thatchowi, w rozmowie z MMAJunkie podczas otwartego treningu przed galą opowiedział o przejściu do 170 funtów.

Jestem dość rozważnym zawodnikiem – w pewnym sensie inteligentnym. Nie możesz po prostu bezmyślnie 'walczyć z każdym’. Niektórzy zawodnicy robią tak na początku swoich karier, a potem nie są w tym miejscu, w którym mogliby być, gdyby nie walczyli w kategorii do 170, ważąc 147 funtów. To nie jest rozważne. Twardzi goście, wielkie serca, ale trzeba mądrze prowadzić karierę.

Roztropnie podchodzę do swojej kariery. To kolejna rozważna decyzja. Przeanalizowaliśmy wady i zalety. Myśleliśmy nad nimi. Chcieliśmy walki w 170 lbs, żeby zobaczyć, jak będzie i to jest dobra okazja.

Myślę, że wszyscy zgodzimy się, że Bendo inteligentnie prowadzi swoją karierę, a zwłaszcza, że inteligentnie walczy w oktagonie. Mimo wszystko jakoś człowiekowi dalej kołacze się po głowie, że nie spróbował ani jednego obalenia w walce z Donaldem Cerrone ostatnio, a teraz wziął pojedynek z ogromnym zawodnikiem, mając dwa tygodnie na przygotowania…

| naiver |

Mitrione vs Arlovski na horyzoncie?

Matt Mittrione, któremu najwyraźniej bardzo zależy na załatwieniu sobie starcia z wysoko notowanym przeciwnikiem, „napadł” dzisiaj na Twitterze Andreia Arlovskiego, któremu zarzucił między innymi unikanie ich potencjalnego pojedynku.

To tylko nieliczne z prób prowokacji Amerykanina. Białorusin, dowiedziawszy się o trash talku Mitrione, w nieco grzeczniejszy sposób wypowiedział się w wywiadzie dla portalu Bloodyelbow.com.

Nie wiem, dlaczego jest zły. (…) Pewnie chce dostać walkę. Jestem wystarczająco bystry, by odpowiedzieć w miły sposób, lecz on wciąż mnie nachodzi. To nie zależy ode mnie, tylko od UFC, trenerów i menadżerów. (…) Każdy chce walczyć z Andreiem Arlovskim, jednak mnie to nie obchodzi. Jeśli UFC widzi w tym dobrą walkę, to owszem – jestem chętny i gotowy.

Cóż, pomimo różnicy w pozycjach rankingowych obu ciężkich nie miałbym nic przeciwko zakontraktowaniu takiego pojedynku. Zarówno Pitbull, jak i Meathead są teraz na fali wznoszącej, a zwycięstwo jednego bądź drugiego miałoby spory wpływ na układ drabinek dywizji. No i zawsze można to wszystko ładnie przyprawić trash talkiem

| Calo |

Moraes broni pasa, McKenzie zdyskwalifikowany

Jeden z najlepszych kogucich na świecie, Marlon Moraes, obronił pas mistrzowski podczas wczorajszej gali WSoF 18, pewnie wypunktowując na pełnym dystansie Josha Hilla. To już jego dziewiąte zwycięstwo z rzędu.

Na gali wystąpił też poszukujący pieniędzy, do niedawna emerytowany Cody McKenzie. Miał nawet szansę pokonać Andrewa McInnesa, ale poirytowany wcześniejszymi (delikatniejszymi) uderzeniami głową ze strony rywala, postanowić odpłacić mu pięknym za nadobne, mocno uderzając z baśki i kiepsko to kamuflując.

https://vine.co/v/OPehwjU0ig1

| naiver |

Pięć najlepszych „cieszynek”

| naiver |

………………….

Dzisiejsze gale:

Bellator 133 – Shlemenko vs Manhoefzapowiedź gali

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button