BellatorKSWPolskie MMAUFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 12 grudnia 2014

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 12 grudnia 2014.

Wyniki gali UFC TUF 20 Finale

Charles Oliveira zdominował w pierwszych dwóch rundach Jeremy’ego Stephensa, który już po pierwszej wybronionej próbie balachy ledwie oddychał. Brazylijczyk pokazał się z bardzo dobrej strony, wywierając nieustanną presję na Amerykaninie, notując kilka sprowadzeń i raz po raz zagrażając poddaniami – z wszystkich jednak Stephens uciekł, za co z pewnością należą mu się spore brawa.

Walka KJ Noonsa z Daronem Cruickshankiem zakończyła się po tym, jak ten pierwszy wsadził przypadkowo palce w oko rywala (drugi raz w pojedynku) – Cruickshank nie był w stanie kontynuować. Do tego momentu walka była w miarę wyrównana z lekkim wskazaniem na Darona, który w kontrze trafiał częściej, notując także sprowadzenie.

Yancy Medeiros potwierdził duży talent, rozbijając i dusząc solidnego Joe Proctora. Hawajczyk był dużo lepszym zawodnikiem w stójce, a po tym jak naruszony mocną szarżą Proctor próbował ratować się obaleniem, kolega braci Diazów, korzystając z bardzo długich kończyn, zapiął ciasna gilotynę, zmuszając rywala do odklepania. Medeiros rozwija się świetnie – warto go śledzić!

Karta główna

115 lbs: Carla Esparza pok. Rose Namajunas przez poddanie (duszenie zza pleców), R3, 1:26
145 lbs: Charles Oliveira pok. Jeremy’ego Stephensa przez jednogłośną decyzję (2 x 29-28, 30-27)
155 lbs: K.J. Noons vs. Daron Cruickshank – no contest (przypadkowe włożenie palca w oko)
155 lbs: Yancy Medeiros pok. Joe Proctora przez poddanie (gilotyna), R1, 4:37
115 lbs: Jessica Penne pok. Randę Markos przez niejednogłośną decyzję (28-29, 30-27, 29-28)

Karta wstępna

115 lbs: Felice Herrig pok. Lisę Ellis przez poddanie (balacha), R2, 3:05
115 lbs: Heather Jo Clark pok. Bec Rawlings przez jednogłośną decyzję (3 x 29-28)
115 lbs: Joanne Calderwood pok. Seo Hee Ham przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27, 30-26)
115 lbs: Tecia Torres pok. Angelę Magana przez jednogłośną decyzję (2 x 30-27, 30-26)
115 lbs: Aisling Daly pok. Alex Chambers przez poddanie (balacha), R1, 4:51
115 lbs: Angela Hill pok. Emily Kagan przez jednogłośną decyzję (2 x 30-26, 30-27)

White: przegrana runda za włożenie palca w oko?

Dana White w rozmowie z MMAJunkie po gali TUF 20 Finale po raz kolejny zaapelował o ostrzejsze kary za wkładanie palców w oczy. Daron Cruickshank, który padł ofiarą tego procederu w konfrontacji z KJ Noonsem, będzie zmuszony poddać się operacji, podobnie jak Francisco Rivera, którego na UFC 181 palcami w oko potraktował Urijah Faber.

Kary muszą być ostrzejsze. Jeśli włożysz palce w oko rywala, przegrywasz rundę, albo coś w tym stylu. Kart muszą być większe. Zmusi to zawodników do trzymania zamkniętych dłoni.

Dos Santos wyjaśnia przejście do Nova Uniao

Junior dos Santos w rozmowie z Arielem Helwanim opowiedział o powodach, dla których wstąpił w szeregi Nova Uniao, klubu, w którym od lat trenują m.in. Jose Aldo i Renan Barao.

Cigano ocenił, że trener Andre Pederneiras jest doskonałym strategiem, taktykiem, a tego właśnie byłemu mistrzowi kategorii ciężkiej UFC brakowało. Wyjaśnił też, że wraz ze sobą do Nova Uniao zabrał cały swój poprzedni team, więc nie jest tak, że odciął się od poprzednich trenerów. Do walki ze Stipe Miocicem przygotowywał się przede wszystkim z Antonio Carlosem Juniorem (waga półciężka) oraz kilkoma innymi zawodnikami z wagi ciężkiej, którzy zostali ściągnięci, by pomóc w sparingach.

Trochę taktyki w wykonaniu dos Santosa? Hm… czy to oznacza brak cofania się prosto na siatkę?

Diaz szuka ucieczki z UFC?

Nate Diaz wniósł na wagę 160 lbs przed walką z Rafaelem dos Anjosem. Albo pomylił kategorie wagowe z tymi z Pride, albo… robi wszystko, żeby zostać zwolnionym z UFC!

Przed galą nie ukrywał swojego niezadowolenia ze wszystkiego, co związane z organizacją, nie zjawił się na otwartym treningu, zrównał z błotem umowę UFC z Reebokiem oraz zatrudnienie CM Punka, a teraz udowodnił – pierwszy raz w karierze! – że ma w głębokim poważaniu limity wagowe. Oczywiście, być może robił, co mógł, żeby zbić wagę, ale przypałętała się jakaś kontuzja, która mu to uniemożliwiła, ale stawiam jednak na to, że Nate marzy po prostu o tym, by jego kontrakt z UFC został rozwiązany. Jestem pewien, że Scott Coker złożyłby mu propozycję nie do odrzucenia…

Czy oznaczać to może, iż Nate Diaz nie przyłoży się należycie do jutrzejszego boju z Rafaelem dos Anjosem? Mimo wszystko trudno chyba sobie wyobrazić taki scenariusz… Pewnikiem za to wydaje się, że Dana White nie zwolni krnąbrnego zawodnika bez względu na wynik jego dzisiejszej walki.

Szef organizacji w rozmowie z FOX Sports stwierdził:

Diaz nie robi nic poza narzekaniem, nie pojawił się na treningu medialnym, a teraz przekroczył limit wagowy o cztery funty. Nie wiem, co z nim zrobić, jeśli wygra.

White wie za to, co czeka Rafaela dos Anjosa, jeśli ten odprawi stocktończyka – najprawdopodobniej dostanie walkę o pas mistrzowski. W przypadku Diaza taka opcja nie wchodzi w rachubę.

Brat Machidy w Bellatorze

Chinzo Machida podpisał kontrakt z Bellatorem, ale porzućcie nadzieje wszyscy, którzy liczycie na to, że Chinzo mógłby pójść w ślady swojego brata, Lyoto. Ma on bowiem już 37 lat na karku i relatywnie niewielkie doświadczenie w MMA (rekord 3-2). Aktualnie kuruje się z kontuzji ramienia i w okrągłej klatce Bellatora zobaczymy do najprawdopodobniej dopiero w okolicach maja 2015.

Nie zmienia to jednak faktu, że Scott Coker zyskał mocne nazwisko do swojej organizacji. Nie jedyne, bo…

Carmont w Bellatorze

Do organizacji dołączył też Francis Carmont, z którym flirtowało niedawno KSW. Okazało się zatem, że Francuz wcale nie wydaje się marzyć o powrocie do UFC, co stanowić jakoby miało główną przeszkodę w negocjacjach z polską organizacją. Podpisując bowiem kontrakt z Bellatorem, niemal wykluczył on możliwość powrotu do Dany White’a – jeśli bowiem będzie sobie dobrze radził, Scott Coker nie pozwoli mu odejść, sowicie go wynagradzając. Jeśli zaś noga mu się potknie, cóż, wtedy może KSW?

KSW przekazuje dodatkowy bonus Kondraciukowi

Właściciele KSW nagrodzili Tomasza Kondraciuka dodatkowym bonusem, który ostał się z uwagi na brak nokautu na gali. Organizacja wyjaśniła, że Tomaj zostawił w klatce mnóstwo serca i zdrowia i dodatkowy zastrzyk gotówki z pewnością mu się przyda.

Brawo!

………….

Dzisiejsze gale

UFC on FOX 13 – dos Santos vs Miocic (typowanie)
WSOF 16 – Palhares vs Fitch

fot. Zuffa/UFC.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button