UFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 11 czerwca 2015

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 11 czerwca 2015.

Pendred zniesmaczony Roganem, zaskoczony kartą wstępną

Cathal Pendred, który na sobotniej gali UFC 188 zmierzy się z Augusto Montano, w audycji The MMA Hour wyraził zdziwienie, że jego pojedynek nie odbędzie się na karcie głównej.

Byłem w szoku, gdy się dowiedziałem, bo byłem tu w kwietniu i pamiętam, że team od PR powiedział mi wtedy, że będę na karcie głównej. Gość, z którym walczę, 'Dodger’, debiutował podczas gali UFC w Meksyku i też był na karcie głównej. Traktowałem jako pewnik, że będziemy na niej walczyć.

Irlandczyk skrytykował także Joe Rogana za to, w jaki sposób komentował jego ostatnią potyczkę z Seanem Spencerem. Zdaniem Pendreda Rogan był skrajnie nieobiektywny, swoim komentarzem zakrzywiając rzeczywistość. Irlandczyk uważa, że to główny powód, dla którego ludzie uważają, że wynik tego starcia był kontrowersyjny.

Pendred trzeźwo jednak ocenia swoje umiejętności.

Nie jestem wybitny w żadnej płaszczyźnie. Spojrzysz na moich kolegów, jak Conor McGregor – jest według mnie najlepszym uderzaczem w MMA. Spojrzysz na Gunnara Nelsona – jest moim zdaniem najlepszym grapplerem w MMA. Są wybitni w swoich płaszczyznach. Ja nie jestem wybitny w żadnej. Zawdzięczam wszystko ciężkiej pracy. To wszystko, co wiem. Wszystko, co udało mi się w życiu, zawdzięczam ciężkiej pracy. W ten sam sposób osiągnąłem sukces w MMA.

Szczere słowa Irlandczyka. Przyznaję mu też rację odnośnie tamtego komentarza Joe Rogana – nawet ja, nie będąc w żadnym wypadku fanem stylu Pendreda, wysoko unosiłem brew, słuchając fiksacji czołowego komentatora UFC.

| naiver |

Velasquez nie podał Werdumowi ręki

Fabricio Werdum w pierwszej części zapowiedzi swojej walki z Cainem Velasquezem stwierdził, że reprezentant AKA jest Amerykaninem, który myśli, że jest Meksykaninem. W rozmowie z Globo Vai Cavalo opowiedział o niespodziewanych konsekwencjach tych słów.

Wielu ludzi twierdzi, że mam lepszy hiszpański niż on, ale uważam, że Velasquez reprezentuje Meksyk bardzo dobrze, jego rodzice są z Meksyku, on jest Amerykaninem. Był na mnie wściekły i dał temu wyraz we wtorkowy poranek.

Poszedłem na śniadanie w hotelu i był tam Cain, Cormier i Rockhole (którego bardzo nie lubię), wszyscy jedli. Powiedziałem „cześć” do DC, bo znam go od wielu lat. Uścisnął mnie i tak dalej, a wtedy wyciągnąłem rękę do Velasqueza, zawsze tak robiłem, a on odpowiedział „Nie podam ci ręki”. Stałem tam z ręką w powietrzu, a on powiedział, że mówiłem o nim złe rzeczy, ale nic takiego przecież nie powiedziałem. Mówiłem różne rzeczy, żeby promować walkę, bo dobrze się między nami układało i musiałem trochę pogadać, aby ją wypromować. Powiedziałem, że nie jest Meksykaninem, że jest Amerykaninem i tego typu rzeczy, ale nie powiedziałem o nim nic złego. Na początku wtedy w hotelu myślałem, że żartuje, bo tylko stał i na mnie patrzył. Wziąłem w końcu swoje rzeczy i poszedłem zjeść śniadanie. Dopiero co wstałem i nie miałem nastroju na takie rzeczy, ale to się po prostu zdarzyło. Podkręci to pewnie trochę atmosferę.

A oto komentarz, jaki do całego zajścia miał Velasaquez w rozmowie z dziennikarzami.

Dzień wcześniej mówi o tobie źle, a następnego dnia jest miły i chce być przyjacielem. Jeśli zachowujesz się w pewien sposób, bądź konsekwentny. Nie bądź dwulicowy. Nie szanuję tego.

Wygląda na to, że Velasquez nieprędko poda rękę Werdumowi, bo w najnowszym odcinku zapowiedzi przed ich walką Brazylijczyk poddaje w wątpliwość kontuzję Amerykanina, sugerując, że tak naprawdę chodziło o opóźnienie pojedynku, aby rozpędzony dobrą passą Vai Cavalo odrobinę wyhamował.

| naiver |

Gustafsson z uznaniem o Jonesie

Alexander Gustafsson w bliżej nieokreślonym miejscu i czasie zmierzy się w walce o pas mistrzowski kategorii półciężkiej z Danielem Cormierem, który wywalczył go w konfrontacji z Anthonym Johnsonem. Szwed już teraz rozpoczął przygotowania do walki, a w rozmowie z Fightland nie szczędził komplementów swojemu najbliższemu rywalowi, zaznaczając, że DC jest pewnym siebie uderzaczem i fantastycznym sportowcem. Mauler jest przekonany, że Cormier nie będzie obawiał się wymieniać z nim uderzeń.

Z największym uznaniem Gustafsson wypowiedział się jednak o kimś innym.

Ten, kto ma pas, jest oficjalnym mistrzem, ale każdy wie, że najlepszy jest Jon Jones. To najlepszy zawodnik P4P i możesz uważać się za prawdziwego mistrza tylko wtedy, jeśli go pokonasz.

Walką, którą każdy chce obejrzeć, jest mój rewanż z Jonesem. Zobaczymy, co się wydarzy, ale jestem gotowy, ta walka ciągle mnie motywuje. Któregoś dnia na pewno się odbędzie.

| naiver |

Madadi wraca do UFC

Reza Madadi, który w 2013 roku został zwolniony z UFC w związku z przestępstwem, którego się dopuścił (udział w napadzie na sklep, jeśli mnie zwodnicza pamięć nie myli), i za które trafił za kraty, powrócił do UFC – poinformował portal Kimura.se.

Jak twierdzi jego menadżer, Tomas Ghasemi, UFC uznało, że zasługuje na drugą szansę, a kolejny pojedynek stoczy najprawdopodobniej na jesieni. Co ciekawe, od czasu zwolnienia z organizacji Wściekły Pies nie wzbogacił swojego fighterskiego CV o żadną walkę. Zubożył je za to o 14-miesięczny pobyt w więzieniu.

Czyli wkrótce UFC wraca do Sztokholmu?

| naiver |

Parterowa pokazówka Briana Ortegi

Warto!

| naiver |

Pierwsza, druga i trzecia część Embedded przed UFC 188| naiver |

………………….

Nowe zestawienia:

135 lbs: Hugo Viana (8-2) vs Guido Cannetti (6-2) – UFC 190, 1 sierpnia
170 lbs: Warrley Alves (8-0) vs Nordine Taleb (11-2) – UFC 190, 1 sierpnia

fot. mmafighting.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button