Polskie MMAUFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 10 października 2014

Najciekawsze wiadomości MMA z Polski i zagranicy z 10 października 2014.

Hendo przyjmuje wyzwanie Jacare i stawia warunki

Dan Henderson postanowił zrobić drobnego psikusa Ronaldo Souzie – zaakceptował wyzwanie rzucone przez Brazylijczyka, jednocześnie jednak stawiając warunek, że walka miałaby odbyć się w kategorii średniej na gali UFC 182 3 stycznia. To może minimalnie pokrzyżować sprawy Jacare, który chciał to bezpiecznie rozegrać w kategorii półciężkiej, coby na wypadek bardzo mało prawdopodobnej – ale jednak! – porażki stracił szans na walkę o pas mistrzowski 185 lbs.

Również termin 3 stycznia może stanowić pewien problem, bo choć Brazylijczyk zapowiadał, że w styczniu może już walczyć, to Bóg jeden raczy wiedzieć, czy sam początek nowego roku także wchodzi w grę.

Wkrótce możemy się spodziewać jego odpowiedzi. Pewnikiem jest jedno – odrobinę stracił na wizerunku, wyzywając będącego na ostatniej prostej Hendersona, a straci jeszcze więcej, jeśli na odpowiedź Amerykanina zacznie kręcić nosem.

Thiago Tavares komunistą?

Brazylijczyk brał udział w wyborach w Santa Catarinie w Brazylii. Ostatecznie nie uzyskał odpowiedniej liczby głosów, by rozpocząć karierę polityczną, ale warto zaznaczyć, w szaty której partii się przystroił. Otóż, Thiago Tavares startował z list brazylijskiej partii komunistycznej.

Teoretycznie nie musi to znaczyć, że Tavares jest komunistą (idę o zakład, że o polityce ma blade pojęcie), bo podobno partia ta często zaprasza w swoje szeregi co bardziej znane persony w Brazylii, ale… smród pozostał.

Rory MacDonald powraca już w listopadzie

Ale nie do oktagonu UFC. Kanadyjczyk wystąpi 22 listopada na Metamoris, gdzie zmierzy się z JT Torresem. Przypomnijmy, że główną atrakcją tej gali będzie pojedynek Kazushi Sakuraby z Renzo Gracie.

Trener Aresa, Firas Zahabi, liczy na to, że drobne zmiany w treningu jego podopiecznego pozwolą dobrze przygotować go do tego grapplerskiego boju, prorokując, że MacDonald ma szansę zaszokować świat i pokonać utalentowanego Torresa.

W dotychczasowej karierze w UFC nie widzieliśmy zbyt wiele parteru w wykonaniu Kanadyjczyka (przynajmniej ostatnio), a pojedynek na Metamoris – pomimo tego, że trudno przełożyć go na MMA – może nam powiedzieć coś więcej o grapplingu Rory’ego. Jak dotąd bowiem wydaje się, że jego największym sukcesem była ucieczka z dosiadu Demiana Mai. Zgadza się?

Page walczy dziś na Bellatorze

Ociekający wręcz efektownością, efekciarstwem i talentami aktorskimi, kapitalny kickbokserk Michael Page (6-0) powraca dziś do klatki Bellatora, by stawić czoło pierwszemu większemu wyzwaniu w osobie Nah-Shon Burrella (10-4). Ten ostatni to solidny striker, który ma za sobą przygodę w UFC (rekord 1-1), gdzie zawiesił wysoko poprzeczkę między innymi Stephenowi Thompsonowi.

Wiemy, że Brytyjczyk potrafi być niebywale efektowny, wiemy, że potrafi aktorzyć nie gorzej niż Silva, wiemy, że jest medialny, natomiast nie wiemy jednego – jakie ma defensywne zapasy i parter? Póki co bowiem karmiony był słabeuszami i uderzeczami, a prawdziwy test nastanie wówczas, gdy zmierzy się z przyzwoitym choćby zapaśnikiem – czyli jeszcze nie dzisiejszej nocy…

Mark Munoz przedłuża kontrakt z UFC

Filipińczyk przegrał co prawda trzy z czterech ostatnich walk w organizacji, ale nie zachwiało to jego przyszłością. 36-letni już zawodnik przedłużył umowę z UFC na cztery kolejne pojedynki.

Można to zrozumieć – choć nie bez pewnego trudu. Otóż, z pięciu ostatnich pojedynków Munoza tylko jeden dotrwał do końcowej syreny (wygrana nad Timem Boetschem), w jednym zastopował Chrisa Lebena, a w trzech przegrywał przed czasem z Chrisem Weidmanem, Lyoto Machidą i Gegardem Mousasim. Po pierwsze zatem – jest to absolutna czołówka dywizji, po drugie natomiast – właśnie… przegrywał przed czasem – zawsze to lepsze niż ulegać po decyzjach…

Piechota na PROMMAC 2

W sumie wszyscy się tego spodziewaliśmy, ale dobrze uzyskać potwierdzenie swoich domysłów. Jeden z najlepszych grapplerów na świecie i najbardziej perspektywicznych polskich zawodników MMA, Oskar Piechota (5-0-1) wystąpi na listopadowej gali PROMMAC 2. Póki co nie wiemy nic na temat jego potencjalnych rywali.

Przypomnijmy dotychczasowe zestawienia na 15 listopada w Częstochowie:

Tomasz Drwal vs TBA
Michał Kita vs Philip De Fries
Oskar Piechota vs TBA
Jacek Czajczyński vs TBA
Katarzyna Lubońska vs TBA
Mateusz Strzelczyk vs Michał Wiencek

………………….

Nowe zestawienia:

135 lbs: Augusto Montano (13-1) vs Chris Heatherly (8-2, 1NC) – UFC 180, 15 listopada
135 lbs: Holly Holm (7-0) vs Raquel Pennington (4-4) – UFC 181, 6 grudnia
125 lbs: Sergio Pettis (11-1) vs Matt Hobar (9-2) – UFC 181, 6 grudnia
155 lbs: David Michaud (7-1) vs Garett Whiteley (7-2) – UFC on Fox 13, 13 grudnia
155 lbs: Daron Cruickshank (16-5) vs KJ Noons (13-7) – TUF 20 Finale, 20 grudnia
135 lbs: Leandro Issa (12-4) vs Yuta Sasaki (18-1-2) – UFC Fight Night 58, 20 grudnia

Dzisiejsze gale:

Bellator 128
PLMMA 39

fot. MMAJunkie.com

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button