Polskie MMAUFCWiadomości MMA

Dziennik MMA – 16 września 2014

Najnowsze wiadomości na temat polskiego i światowego MMA.

Okniński kończy współpracę z Jotko

Jak poinformował portal MMAnia.pl, Mirosław Okniński zakończył współpracę z zawodnikiem, który zawsze stanowił o jego chlubie i był powodem do dumy – Krzysztofem Jotko. Charyzmatyczny trener wyjaśnił, że Jotko ostatnimi czasy sam wybierał sobie, jak i gdzie trenuje, wyjeżdżał do innych klubów bez poinformowania Oknińskiego, a z nim samym przepracował przed galą w Sztokholmie ledwie dwa tygodnie. Trener wróży mu zmarnowanie talentu, jeśli dalej będzie postępował w ten sposób i kończy współpracę, nie chcąc prawdopodobnie firmować swoim nazwiskiem zawodnika, na którego przygotowania nie ma wpływu.

Tak wygląda wersja Mirosława Oknińskiego. Na tę Krzysztofa Jotko musimy jeszcze poczekać. Niewykluczone, że był to wyprzedzający ruch ze strony trenera, który widział, że jego zawodnik oddala się od niego coraz bardziej. Czy kierunkiem, w który podąży, będzie ten poznański? Czy rozstanie to rezultat metod szkoleniowych Oknińskiego? A może to Jotko poczuł się zbyt pewnie po angażu w UFC? Czas pokaże! Póki co Jotko dołącza do grona byłych zawodników Mirosława Oknińskiego i miejmy nadzieję, że jego kariera po tym rozwodzie nie potoczy się tak, jak Marcina Naruszczki i obejrzymy go w glorii chwały na gali w Sztokholmie.

Mimo wszystko trochę żal takiego rozstania, bo miałem wrażenie, że obaj panowie mogą wspólnie daleko zajść, że są jak Flip i Flap, Pixie i Dixie, Bolek i Lolek, Dillashaw i Ludwig, a tu masz ci los…

Orange Sport zmienia właściciela

Stacja Orange Sport, która przez kilka lat pełniła niejako mecenat nad polskim i światowym MMA, serwując nam gale UFC, PLMMA i kilka innych, ma zostać wkrótce sprzedana przez dotychczasowego właściciele, Orange Polska, spółce RMVC, w której 80% udziałów posiada były dziennikarz i szef TVN CNBC Roman Młodkowski. Podpisano już warunkową umowę sprzedaży, co oznacza, że niemal na pewno transakcja dojdzie do skutku i stacja zmieni właściciela.

Tym samym Orange Polska – kontrolowana przez France Telecom – zamierza skupić się na działalności telekomunikacyjnej. W zeszłym roku spółka sprzedała portal Wirtualna Polska, co zwiastowało zmiany.

Póki co wiemy, że kanał będzie musiał zmienić nazwę, ale jego sportowy charakter ma zostać utrzymany. Według Pulsu Biznesu spekuluje się, że za przejęciem może stać jakiś duży, międzynarodowy gracz, który szuka nowego przyczółka – wspomina się o stacji Fox Sports oraz Al Jazeera Sports.

Cóż to oznacza w praktyce dla fanów MMA? Na ten moment trudno wyrokować. Jeśli za kupnem stacji stałoby Fox Sports, moglibyśmy liczyć na powrót UFC na ekrany polskich telewizorów, ale mogłoby to również oznaczać koniec polskiego MMA (PLMMA). Przypomnijmy, że niedawno fiaskiem zakończyły się rozmowy między Profesjonalną Ligą a Polsatem. Winter is coming?

Hallmann i Arlovski zawieszeni na 180 dni?

Tak być może. Ale nie musi. Obaj zawodnicy nabawili się urazów po swoich walkach na gali UFC Fight Night 51 – wedle komunikatu brazylijskiej komisji Polak ma problem ze szczęką, natomiast Białorusin musi wykonać prześwietlenie nadgarstka.

Oczywiście, rzeczone 180 dni nie muszą nic znaczyć, bo często bywa tak, że zawodnik jest zawieszony na długi okres tylko warunkowo – jeśli okaże się, że kontuzja nie jest poważna, wraca wcześniej. Oby z Piotrem Hallmannem i Andreiem Arlovskim było podobnie!

Graham dla Różalskiego

Żegnamy MsSweeney’a, witamy Grahama! Organizacja KSW ogłosiła dzisiaj, że Marcin Różalski zmierzy się na gali oznaczonej numerem 28 z 39-letnim Peterem Grahamem – uznanym specjalistą od sportów uderzanych, który najlepsze lata kariery ma już za sobą i znajduje się pod falą dwóch porażek. Czyli wszystko się zgadza!

Poważniej rzecz ujmując, to dobre zastępstwo. Australijczyk jest już leciwy i zwłaszcza kondycja już nie ta, ale dla Różalskiego będzie jak znalazł, zwłaszcza, że do gali zostały tylko nieco ponad dwa tygodnie.

Xyience sprzedane, kończy współpracę z UFC

Jeden z głównych sponsorów UFC, Xyience, został sprzedany spółce Big Red. Marka ta nie będzie więcej oficjalnym sponsorem UFC, wedle nowych właścicieli ma stać się mniej hardkorowa i bardziej przystępna.

Tym samym ten doskonale kojarzony przez fanów MMA producent napojów energetycznych przestanie gościć w oktagonie. Nie wiadomo, co stanie się z zawodnikami sponsorowanymi przez Xyience (np. Ronda Rousey). Zapewne reguluje to osobna umowa, (częściowo) niezależna od ustaleń na linii ZuffaXyience.

………………….

Nowe walki:

265 lbs: Marcin Różalski (5-2) vs Peter Graham (9-7) – KSW 28, 4 października

fot. MMAnia.pl

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button