UFC

Dustin Poirier rozrysował scenariusz, w którym na UFC 302 zakończy karierę: „Dla mnie to ostatni punkt do odhaczenia w mojej karierze MMA”

Dustin Poirier może zakończyć sportową karierę po mistrzowskiej walce z Islamem Makhachevem na UFC 302 w Newark.

Dustin Poirier od dłuższego już czasu nie ukrywa, że każda następna walka może być jego ostatnią. Nie inaczej jest w drodze do mistrzowskiej potyczki z Islamem Makhachevem, którą stoczy w ramach sobotniej gali UFC 302 w Newark.

Emerytalne plany Diament zaczął śmiało werbalizować w 2021 roku. Wtedy to Amerykanin dwukrotnie pokonał Conora McGregora, zapewniając sobie i swojej rodzinie finansowe bezpieczeństwo, a następnie w drugim podejściu do pasa ponownie skończył na tarczy, wtedy pokonany przez Charlesa Oliveirę.

Zapytany w rozmowie z ESPN, czy jeśli w sobotę zdoła pokonać Islama Makhacheva, sięgając po tytuł mistrzowski wagi lekkiej, może natychmiast go zwakować, ogłaszając przejście na sportową emeryturę, Luizjańczyk nie zawahał się.

– Tak – powiedział bez zastanowienia. – To może się wydarzyć.

Wojujący zawodowo od piętnastu lat Dustin Poirier podkreślił, że złoto 155 funtów jest jego ostatnim celem w sporcie.

– Dla mnie to ostatni punkt do odhaczenia w mojej karierze MMA – powiedział. – Z całą pewnością.

– Czuję, że zrobiłem wszystko poza zdobyciem niekwestionowanego pasa mistrzowskiego. Chcę to odhaczyć. Wszystkie pozostałe cele zrealizowałem, próbując osiągnąć ten. Wszystko, co osiągnąłem, to konsekwencja moich starań, aby na jeden wieczór być tym najlepszym na świecie.

– I nadal do tego dążę. Mam w domu tymczasowy pas UFC, na którym jest napisane „Mistrz wagi lekkiej UFC, Dustin Poirier”. Mam ten pas u siebie w domu w Luizjanie. Chcę jednak prawowitego pasa. Chcę powiedzieć żonie, że zrobiłem to, zostałem niekwestionowanym mistrzem, najlepszym na świecie. Dokładnie tak, jak mówiłem ci, gdy miałem 17 lat. Tego chcę. Tylko tyle mi zostało.

Zapytany, czy do kontynuowania kariery skusiłaby go czwarta walka z Conorem McGregorem, Amerykanin zaprzeczył. Jak stwierdził, zła energia od Irlandczyka nie jest mu już w życiu do niczego potrzebna.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button