UFC

Dustin Poirier podjął decyzję – stoczy jeszcze jedną walkę! Wskazał dwóch potencjalnych rywali!

Koniec spekulacji dotyczących przyszłości Dustina Poiriera – Amerykanin zapowiedział stoczenie jeszcze jednak walki.

Dustin Poirier nigdzie się nie wybiera! A przynajmniej na to wskazują ostatnie wpisy kontemplującego ostatnimi czasy zawieszenie rękawic na kołku Amerykanina.

Miesiąc temu Diament stanął do walki o tytuł mistrzowski kategorii lekkiej – była to jego trzecia próba w karierze – mierząc się z Islamem Makhachevem. Skreślany przed walką, zawiesił Dagestańczykowi poprzeczkę bardzo wysoko, choć ostatecznie przegrał przez poddanie w rundzie piątej.

Od tego czasu Poirier dumał nad swoim sportowym losem, nie wykluczając ani zakończenia kariery, ani stoczenia jeszcze jednej walki. Był rozdarty. Niby czuł, że nadal może rywalizować z najlepszymi, ale nie widział dla siebie żadnego rywala, żadnego pojedynku, który sprawiłby, że poczułby to coś.

Wygląda jednak na to, że Dustin – świeżo po gali UFC 303, podczas której pełnił rolę eksperta – decyzję właśnie podjął. A przynajmniej na to jednoznacznie wskazują jego poniedziałkowe wpisy. Amerykanin zaatakował Conora McGregora – a w zasadzie prawdopodobnie z kilkudniowym opóźnieniem odpowiedział na ataki Irlandczyka – wyraził gotowość na rewanż z Islamem Makhachevem, jeśli do walki niezdolny będzie Arman Tsarukyan i jednoznacznie potwierdził, że „Jeszcze jedna”, zapewniając przy okazji, że nie chodzi o pieniądze, a o chęć krwi.

Czy powyższe wpisy oznaczają, że Dustin Poirier jednak byłby gotów na czwarte starcie z Conorem McGregorem? Tego nie wiadomo. Wcześniej twierdził, że negatywna energia, jaką roztacza wokół siebie Irlandczyk, nie jest mu do niczego potrzebna.

Wydaje się, że na rewanż z Islamem Makhachevem Amerykanin szans jednak nie ma. Arman Tsarukyan zamierza bowiem przystać na warunki zredukowania zawieszenie za próbę uderzenia fana do sześciu miesięcy, co oznacza, że byłby uprawniony do walki już na październikową galę w Abu Zabi.

Diament podał też dalej wpis, w którym jeden z użytkowników X zasugerował, aby do oktagonu były tymczasowy mistrz powrócił przy okazji listopadowej gali w nowojorskim Madison Square Garden.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button