UFC

Dricus Du Plessis powitany jak król w RPA, zdradził, że występ na UFC 300 nie jest dla niego priorytetem: „Muszę być z wami szczery…”

Nowy mistrz wagi średniej UFC Dricus Du Plessis wrócił do RPA, gdzie został powitany jak król.
Zdetronizowawszy w minioną sobotę Seana Stricklanda w walce wieczoru gali UFC 297 – pokonał go niejednogłośną decyzją sędziów – nowy mistrz wagi średniej Dricus Du Plessis spędził kilka dni w Toronto, gdzie celebrował wiktorię, wdając się w tańce, hulanki i swawole, z których urywki przemycał w swoich mediach społecznościowych.

W czwartek Afrykaner zawitał już do swojego kraju. Gdy pojawił się na lotnisku w Johannesburgu, przywitały go rzesze fanów, którzy zebrali się na wszystkich poziomach kompleksu.
Po zwycięstwie Dricus Du Plessis jest medialnie przymierzany do występu na jubileuszowej gali UFC 300, ale… Okazuje się, że nie jest to priorytet dla Afrykanera.

– To jeszcze nie jest pewne, ale tego właśnie chcemy – powiedział. – Na UFC 300 jest duża szansa, jeśli pozwoli na to moje ciało. Doznałem pewnych obrażeń, miałem oczywiście jakieś małe kontuzje. Nie jestem jeszcze w stu procentach pewien, jak poważne są te urazy. Po tej konferencji idę do lekarza. Zrobimy testy na wstrząśnienie mózgu, zadbamy o wszystkie prześwietlenia, żeby mieć pewność, że nie ma urazów.

– Jest wielka szansa na UFC 300, ale muszę być z wami szczery. Jeśli dojdzie do gali UFC Africa, to ze świecą szukać lepszej walki na to wydarzenie niż ja kontra Israel Adesanya. I takiej walki chcę na mojej ziemi, na co on też się zgodził.

Pytany podczas konferencji prasowej po UFC 297 o potencjalną pierwszą w historii galę w Afryce, sternik organizacji Dana White szczególnie wylewny nie był, ale stwierdził, że takowa może odbyć się pod koniec tego roku.Niepałający do Afrykanera sympatią Israel Adesanya stwierdził swego czasu, że z wielką chęcią zmierzy się z Dricusem Du Plessisem w RPA, aby „przeciagnąć jego zwłoki przez całą Południową Afrykę”.

Póki co nie wiadomo natomiast, jaki pojedynek uświetni jubileuszową galę UFC 300. Dana White zapowiedział, że w tym tygodniu ogłosi walkę wieczoru.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – KAŻDY DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button