UFC

Dricus Du Plessis awansował na 1. miejsce w rankingu wagi średniej UFC!

W zaktualizowanym po sobotniej gali UFC 290 rankingu UFC Dricus Du Plessis został sklasyfikowany na 1. miejscu w kategorii średniej.

Pożegnawszy się z KSW i EFC – w obu organizacjach sięgał po mistrzowskie pasy – Dricus Du Plessis ruszył na podbój UFC, gdzie zadebiutował w październiku 2020 roku, efektownie nokautując Markusa Pereza. Jak się okazało, był to początek wspaniałej przygody Afrykanera pod sztandarem amerykańskiego giganta.

34 miesiące i 6 zwycięskich walk później Stillknocks wyrąbał sobie drogę na 1. miejsce w oficjalnym rankingu kategorii średniej UFC. Tam bowiem w najnowszym notowaniu trafił za sprawą sobotniego zwycięstwa z Robertem Whittakerem podczas gali UFC 290 w Las Vegas.

Jeszcze przed galą pojedynek Afrykanera z Australijczykiem był określany mianem eliminatora do walki o tytuł mistrzowski z Israelem Adesanyą. Wszystko wskazuje na to, że rzeczywiście Stillknocks w kolejnym starciu stanie przed szansą na detronizację Nigeryjczyka.

Po walce doszło zresztą do mocnego spięcia na linii Adesanya – Du Plessis. Last Stylebender wszedł bowiem do oktagonu, wściekle wydzierając się na Afrykanera. Do dziś zresztą publikuje w mediach społecznościowych wpisy, próbując tłumaczyć swoje ówczesne zachowanie, za które spadła na niego lawina krytyki.

Do walki Adesanyi z Du Plessisem może dojść przy okazji wrześniowej gali UFC 293 w Sydney. Stillknocks zastrzegł jednak, że spieszyć się nie zamierza – najpierw sprawdzi stan swojego zdrowia i porozmawia z trenerami oraz menadżerami. Jest przekonany, że wiktorią ze Żniwiarzem zapewnił sobie status pretendenta.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button