ONE FC

Doświadczony kameruński kickbokser rywalem Vitora Belforta w debiucie w ONE Championship

Były mistrz kategorii półciężkiej i zwycięzca turnieju wagi ciężkiej UFC Vitor Belfort potwierdził nazwisko rywala na debiut w ONE Championship.

Przed dwoma tygodniami walczący w kategorii ciężkiej ONE Championship Alain Ngalani (4-5) zdradził w rozmowie z SCMP.com, że organizatorzy pracowali nad jego zestawieniem z legendarnym Vitorem Belfortem, którego miał powitać w klatce azjatyckiego giganta.

W najnowszym wywiadzie z AsianMMA.com słowa te Kameruńczyka potwierdził Brazylijczyk.

– Podoba mi się to zestawienie – stwierdził Phenom. – To bardzo twardy rywal. Bardzo utalentowany i niezwykle silny. Duży gość. To dobre wyzwanie.
Nie wiadomo natomiast, kiedy dojdzie do walki, bo z powodu pandemii koronawirusa singapurska organizacja odwołała wszystkie majowe gale.

Ostatni pojedynek Vitor Belfort stoczył w maju 2018 roku, podczas gali UFC 224 przegrywając przez nokaut z Lyoto Machidą. Dwa miesiące temu związał się z ONE Championship, długą przerwę wykorzystując do podreperowania swojego zdrowia.

44-letni Alain Ngalani to przede wszystkim kickbokser. Od początku kariery w MMA – czyli od siedmiu lat – rywalizuje pod sztandarem ONE Championship.
Kameruńczyk był ostatnio widziany w akcji w marcu ubiegłego roku, przegrywając przez nokaut w pierwszej rundzie z byłym mistrzem wagi ciężkiej Cage Warriors Mauro Cerillim.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz darmowy zakład 50 PLN

*****

„Nie rozumie, o co tu chodzi!” – Chael Sonnen krytycznie o Janie Błachowiczu i… Dominicku Reyesie

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button