Absolute Championship BerkutRosyjskie MMAUFC

Doniesienia: Yousuf Raisov podpisze kontrakt z UFC

Wedle nieoficjalnych doniesień, tymczasowy mistrz kategorii piórkowej ACB, Yousuf Raisov jest bliski podpisania kontraktu z UFC.

Wygląda na to, że nieprzypadkowo kilka dni temu tymczasowy mistrz kategorii piórkowej ACB Yusuf Raisov (12-1) założył konto na Twitterze. Jak bowiem zdradził rosyjski dziennikarz Adam Zubayraev, Borz szykuje się do angażu w UFC.

https://twitter.com/AdamZubayraev/status/954093436826734595

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy dokładnie możemy spodziewać się ledwie 22-letniego Czeczena pod banderą UFC. Nie wiadomo też, czy stoczy jeszcze walką unifikacyjną o pas mistrzowski kategorii piórkowej ACB – aktualnie bowiem jest tymczasowym mistrzem, podczas gdy na prawowitym tronie zasiada jego jedyny pogromca w karierze Marat Balaev.
Pochodzący z Groznego młodzian uchodzi za jednego z najbardziej utalentowanych rosyjskich zawodników – a w ocenie wielu: najbardziej utalentowanego. Wyróżnia go duża agresja oraz rewelacyjna gra chwytana. Nieco podobnie do Khabiba Nurmagomedova, uwielbia terroryzować rywali z góry, ciasno ich kontrolując i obijając.

Poniżej ostatnia walka Czeczena – zwycięstwo z Alexandrem Pedusonem w starciu o tymczasowe złoto:

https://www.youtube.com/watch?v=Wa3bsdq47H8

Poza Yusufem Raisovem w drodze do UFC jest też były mistrz kategorii koguciej ACB, Petr Yan. Efektownie walczący 24-latek z Omska podpisze kontrakt z amerykańskim gigantem, gdy dojdzie do zdrowia po operacji kolana.

*****

Techniczna analiza walki Miocic vs. Ngannou – video

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button