Doniesienia: walka Khamzata Chimaeva z Leonem Edwardsem zagrożona (aktualizacja)

Wedle nieoficjalnych doniesień, szlagierowo zapowiadające się starcie Khamzata Chimaeva z Leonem Edwardsem, które miało uświetnić ostatnią w tym roku galę UFC, może się nie odbyć.

Ledwie z powodu pozytywnego wyniku testu na koronawirusa posypały się walki wieczoru dwóch gal UFC – w minioną sobotę Curtis Blaydes wypadł z walki z Derrickiem Lewisem, a z zaplanowanej na przyszłą sobotę gali wycofać musiał się Kevin Holland, który miał stanąć w szranki z Jackiem Hermanssonem – a tymczasem ze Stanów Zjednoczonych napłynęły kolejne hiobowe wieści.

Wedle nieoficjalnych doniesień szwedzkiego portalu Kimura.se, test na obecność koronawirusa u Khamzata Chimaeva dał wynik pozytywny, co stawia pod wielkim znakiem zapytania jego zaplanowaną na 19 grudnia w Las Vegas walkę wieczoru ostatniej tegorocznej gali UFC z Leonem Edwardsem.

Wedle źródeł zbliżonych do zawodnika, wszystko zaczęło się od gorączki. W rezultacie jego sztab podjął decyzję o wykonaniu testu na obecność koronawirusa, który miał dać wynik pozytywny.
Nie wiadomo póki co, jaki jest status pojedynku czeczeńskiego Wilka z Leonem Edwardsem. Powołując się na swoje źródła, Kimura.se donosi, iż sztab Chimaeva nadal bierze pod uwagę scenariusz, w którym Czeczen wychodzi 19 grudnia do walki z Jamajczykiem. Istnieje bowiem szansa na to, że do tego czasu dojdzie on do zdrowia. Aby jednak dopełnić formalności, na tydzień przed galą musiałby posiadać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa.

Khamzat Chimaev ma za sobą trzy dominujące zwycięstwa pod sztandarem UFC, uchodząc za jednego z najbardziej perspektywicznych sportowo i medialnie zawodników. Nie brakowało opinii, iż ewentualne zwycięstwo z Leonem Edwardsem miało stanowić dlań przepustkę do mistrzowskiej rozgrywki w wadze półśredniej.Co-main eventem zaplanowanej na 19 grudnia gali UFC Fight Night jest póki co inne zestawienie w kategorii półśredniej – Stephena Thompsona z Geoffem Nealem.

Aktualizacja: sztab Chimaeva zaprzeczył doniesieniom o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply