Polskie MMAUFC

Oficjalnie: UFC wraca do Polski 21 października na Ergo Arenie

Organizacja UFC ogłosiła powrót do Polski – 21 października w gdańskiej Ergo Arenie odbędzie się druga gala amerykańskiego giganta nad Wisłą.

Organizacja UFC powróci do Polski 21 października, organizując drugą galę nad Wisłą. Tym razem amerykański gigant zawita na gdańską Ergo Arenę. Informacje nieoficjalnie przekazał portal MMANews.pl, a później została potwierdzona przez organizatorów.
Na karcie walk z pewnością możemy spodziewać się mocnego polskiego zaciągu. Niewykluczone też, że na okoliczność powrotu nad Wisłę amerykański gigant zakontraktuje też nowych zawodników z Polski.

Największą polską gwiazdą jest obecnie oczywiście mistrzyni kategorii słomkowej Joanna Jędrzejczyk, która 13 maja podejdzie do piątej obrony złota, na gali UFC 211 w Dallas mierząc się z Jessicą Andrade. Olsztynianka zapowiadała wielokrotnie w przeszłości, że z wielką chęcią wystąpiłaby przed polską publicznością, ale rzecz w tym, że właśnie w okolicach października/listopada UFC zorganizuje najprawdopodobniej też drugą numerowaną – znacznie bardziej kasową, bo w Polsce dostaniemy najpewniej Fight Night – galę w nowojorskim Madison Square Garden – i Jędrzejczyk nie ukrywała, że marzy, aby ponownie wystąpić w Nowym Jorku. Jeśli zatem nasza zawodniczka pokona Andrade, pod względem finansowym o wiele korzystniejsza z uwagi na procent z PPV byłaby dla niej walka na wielkiej numerowanej gali w MSG.

Na pewno jednak w Ergo Arenie możemy spodziewać się innych polskich zawodników – z Krzysztofem Jotko na czele.

Pierwszą galę w Polsce UFC zorganizowało 11 kwietnia 2015 roku w krakowskiej Tauron Arenie. W walce wieczoru UFC Fight Night 64 Mirko Filipovic znokautował Gabriela Gonzagę. Jeśli chodzi o polskich zawodników, to w oktagonie obejrzeliśmy Jana Błachowicza, Pawła Pawlaka, Daniela Omielańczuka, Bartosza Fabińskiego, Damiana Stasiaka, Izabelę Badurek i Marcina Bandela.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button