UFC

Doniesienia: Rafael dos Anjos vs. Tarec Saffiedine w planach na UFC 212

Byli mistrzowie – kategorii lekkiej UFC, Rafael dos Anjos, i kategorii półśredniej Strikeforce, Taref Saffiedine – staną naprzeciwko siebie na gali UFC Fight Night 111 w Singapurze.

W swoim debiutanckim boju w kategorii półśredniej były mistrz kategorii lekkiej Rafael dos Anjos (25-9) skrzyżuje najprawdopodobniej rękawice z byłym mistrzem kategorii do 170 funtów Strikeforce Tarekiem Saffiedinem (16-6). Walka jest szykowana na galę UFC Fight Night 111, która odbędzie się 17 czerwca w singapurskim Kallang. O pracach nad zestawieniem poinformował dziennikarz BJPenn.com Chris Taylor.
Brazylijczyk ma za sobą fatalny 2016 rok. Najpierw z powodu kontuzji wypadł z kasowej walki z Conorem McGregorem, następnie stracił pas mistrzowski na rzecz Eddiego Alvareza, a w listopadzie podczas gali UFC Fight Night 98 przegrał przez decyzję z Tonym Fergusonem.

Saffiedine z dotychczasowych pięciu walk dla UFC wygrał tylko dwie, wypunktowując Hyun Gyu Lima i Jake’a Ellenbergera. Przegrał dwa ostatnie starcia – najpierw przez jednogłośną decyzję z Rickiem Storym i ostatnio – podczas grudniowej gali UFC 207 – niejednogłośną decyzją z Dong Hyun Kimem.

Trudno powiedzieć, jak Brazylijczyk będzie prezentował się w nowej dla siebie kategorii wagowej. Stylistycznie starcie to przypomina odrobinę pojedynek RDA z Anthonym Pettisem. Brazylijczyk będzie musiał skracać dystans, wdawać się wymiany bokserskie, klinczować, szukać obaleń – jeśli bowiem Belgowi zostawia się miejsce, potrafi kapitalnie korzystać ze swoich kopnięć. Zadanie stojące przed byłym mistrzem 155 funtów nie będzie jednak łatwe, bo Saffiedine dysponuje doskonałą obroną obaleń i będzie miał też po swojej stronie przewagę warunków fizycznych. Z drugiej zaś strony walka odbędzie się na terenie dos Anjosa.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Rafael dos Anjos – 2.25
Tarec Saffiedine – 1.60

*****

Marcin Held vs. Damir Hadzovic na UFC Fight Night 109

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button