Doniesienia: Marcin Held powalczy o milion dolarów w PFL

Jeden z najlepszych polskich zawodników wagi lekkiej Marcin Held związał się z organizacją Professional Fighters League.

Od pewnego czasu w przestrzeni medialnej pojawiały się nieoficjalnie doniesienia, wedle których Marcin Held (26-7) podpisał kontrakt z amerykańską ligą Professional Fighters League. Teraz natomiast zostały one potwierdzone przez portal MMANews.pl. Tyszanin weźmie udział w tegorocznych rozgrywkach, na szali których znajdzie się milion dolarów.

Zobacz także: Dan Hardy w szoku – upiorny uraz Aleksandara Rakicia w walce z Volkanem Oezdemirem

W latach 2018-2019 Marcin Held walczył pod sztandarem organizacji ACA, gdzie wygrał wszystkie trzy walki, poddając Callana Pottera i Musę Khamanaeva oraz wypunktowując Diego Brandao.

Wcześniej Marcin występował w dwóch największych organizacjach, Bellatorze i UFC. W tej pierwszej w latach 2011-2016 stoczył czternaście pojedynków, obronną ręką wychodząc z jedenastu z nich. W 2014 roku wygrał turniej kategorii lekkiej, w finale pokonując Patricky’ego Freire.

Swojej przygody z UFC nie będzie natomiast wspominał miło. W oktagonie amerykańskiego giganta wystąpił czterokrotnie, ale tylko raz jego ręka powędrowała do góry. Trzeba też odnotować, że polskiemu zawodnikowi szczęście zdecydowanie nie dopisywało.

27-latek najprawdopodobniej będzie rywalizował w rozgrywkach wagi lekkiej – w pierwszym ich etapie zawodniczy walczą w grupie, później rozpoczyna się runda pucharowa. Póki co organizatorzy nie ujawnili szczegółów na temat rozgrywek w 2020 roku.
Dotychczasowe dwa sezony wygrał w wadze lekkiej – a więc zainkasował łącznie 2 miliony dolarów – Brazylijczyk Natan Schulte.

Marcin Held nie jest jedynym lekkim, który zasilił szeregi PFL. Podobną drogą poszedł też weteran UFC i RIZIN Johnny Case, o czym doniósł portal ESPN.com.

Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK z bonusem 500 PLN na start

*****

Kursy bukmacherskie na walkę McGregor vs. Cerrone ujawnione

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

  1. aliendeg

    3 stycznia 2020 at 09:52

    jaki jest poziom tych gal porównując do jakiejś przypadkowej UFC on ESPN, Bellatora czy KSW?

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply