Polskie MMAUFC

Doniesienia: Karolina Kowalkiewicz vs. Jessica Andrade na UFC 228

Matchmakerzy UFC planują zestawienie kluczowej dla układu sił w kategorii słomkowej walki pomiędzy Karoliną Kowalkiewicz i Jessicą Andrade.

Wedle nieoficjalnych doniesień portalu ESPN.com, Karolina Kowalkiewicz (12-2) w najbliższej walce skrzyżuje rękawice z Jessicą Andrade (18-6). Pojedynek ma się odbyć podczas gali UFC 228, która odbędzie się 8 września – najprawdopodobniej w Dallas.
Sklasyfikowana na 4. miejscu w rankingu Polka była ostatnio widziana w akcji podczas kwietniowej gali UFC 223, pewnie wypunktowując Felice Herrig. Wcześniej ten sam los zafundowała Jodie Esquibel, przerywając w ten sposób czarną serię porażek z Joanną Jędrzejczyk w walce o pas i Claudią Gadelhą.

Także dwoma kolejnymi wiktoriami może pochwalić się okupująca 2. pozycję w rankingu Jessica Andrade, która przegrawszy w starciu o złoto z Joanną Jędrzejczyk, powróciła na zwycięskie tory dominującymi wiktoriami z Claudią Gadelhą i Tecią Torres.

Polska zawodniczka dysponuje bardzo cennymi atutami, które mogą pomóc w jej w konfrontacji z Brazylijką – jest twarda fizycznie i mentalnie, dysponuje świetną kondycją i jest bardzo aktywna, a po swojej stronie będzie też miała przewagę zasięgu. Czy jednak wystarczy to na morderczo w każdym pojedynku usposobioną Andrade, która wyróżnia się nieprawdopodobną na 115 funtów siłą, niebywałą agresją i równie dobrą kondycją? Nie będzie o to łatwo.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Karolina Kowalkiewicz – 2.60
Jessica Andrade – 1.40

Wstępny typ:

Jessica Andrade

*****

Syberyjski rzeźnik, marudny Kowboj i człowiek-chimera – pięć wniosków po UFC Singapur

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button