Doniesienia: Jan Błachowicz vs. Israel Adesanya planowane na UFC 259

Wedle nieoficjalnych doniesień, Jan Błachowicz skrzyżuje rękawice z Israelem Adesanyą podczas jednej z dwóch numerowanych gal UFC w marcu.

Coraz więcej znaków na niebie i ziemi wskazuje na to, że dopnie swego mistrz kategorii półciężkiej Jan Błachowicz, który od kilku miesięcy jak mantrę powtarza, że do akcji chce wrócić w marcu – nie wcześniej. Wszystko to oczywiście w kontekście potencjalnego super starcia z przenoszącym się do 205 funtów mistrzem wagi średniej i jedną z największych gwiazd organizacji Israelem Adesanyą.

Po pierwsze bowiem, wedle nieoficjalnych doniesień, lutowa gala UFC 258 ma już walkę wieczoru, w której rękawice skrzyżować mają Kamaru Usman i Gilbert Burns – a to oczywiście oznacza, że podczas tego wydarzenia Polak i Nigeryjczyk do oktagonu nie zawitają.

Pod drugie natomiast, w najnowszej odsłonie programu DC & Helwani, powołując się na swoje źródła, dziennikarz Ariel Helwani zdradził, że UFC planuje zorganizować w marcu dwie numerowane gale – jedną ma zwieńczyć rewanżowe starcie o koronę wagi ciężkiej pomiędzy Stipe Miociciem i Francisem Ngannou, a drugą… polsko-nigeryjski bój na szczycie wagi półciężkiej!
– Skoro mowa o Stipe, to chcą, aby powrócił w marcu przeciwko Francisowi Ngannou – powiedział Helwani. – Wiem, że odbyli rozmowę w zeszłym tygodniu, ale nie sfinalizowali umowy. Teraz dochodzą do mnie głosy, że chcą zorganizować dwie gale PPV w marcu.

– Jedna z nich byłaby uświetniona walką Stipego z Francisem, a druga starciem Izzy’ego z Janem Błachowiczem.

Będący świeżo upieczonym ojcem Jan Błachowicz celował w termin marcowy właśnie między innymi z powodu grudniowych narodzin syna. Israel Adesanya pierwotnie garnął się do potyczki z Polakiem jeszcze w grudniu, później mierząc w jak najwcześniejszy termin w lutym, ale jeśli nie rozmija się z prawdą kanadyjski dziennikarz, to ostatecznie Cieszyński Książę postawił na swoim.Co prawda mistrzowskich aspiracji w kategorii półciężkiej nie ukrywa też rozpędzony serią pięciu zwycięstw Glover Teixeira – a i Jan Błachowicz wyraził pełną gotowość na konfrontację z Brazylijczykiem, podkreślając, że zostawia wybór matchmakerom – ale nie było wielkim sekretem, że reprezentant Kraju Kawy raczej Nigeryjczyka w rajdzie po oktagonowe usługi Polaka nie przeskoczy.

Pierwsza numerowana gala amerykańskiego giganta w marcu – UFC 259 – odbędzie się 6 marca. Druga? Póki co nie wiadomo. O lokalizacjach wydarzeń też póki co ni widu, ni słychu.

Jan Błachowicz i Israel Adesanya byli ostatnio widziani w akcji podczas wrześniowej gali UFC 253 w Abu Zabi. Cieszyński Książę znokautował w drugiej rundzie Dominicka Reyesa, sięgając po zwakowany przez Jona Jonesa pas mistrzowski 205 funtów, podczas gdy The Last Stylebender obronił złoto kategorii średniej, również w drugiej rundzie ubijając Paulo Costę.
Obstawiaj wszystkie walki UFC na PZBUK i odbierz cashback 200 PLN

*****

Koszulki Lowking.pl dostępne w sprzedaży!

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

2 Comments

  1. rajterllc

    22 grudnia 2020 at 08:25

    Bartek nie rób siary i podaj wreszcie jakiś wstępny typ ;p

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply