UFC

Doniesienia: Israel Adesanya vs. Derek Brunson na UFC 230

Od dłuższego już czasu Israel Adesanya i Derek Brunson traktowali się medialnymi razami – i wygląda na to, że niebawem zamienią je na oktagonowe.

Wedle nieoficjalnych doniesień portalu ESPN.com organizatorzy są bliscy sfinalizowania pojedynku w wadze średniej pomiędzy Israelem Adesanyą (14-0) i Derekiem Brunsonem (18-6), do którego ma dojść podczas zaplanowanej na 3 listopada w Nowym Jorku gali UFC 230.
Niepokonany w zawodowej karierze Adesanya wygrał już trzy pojedynki pod sztandarem UFC, torując sobie drogę na 9. miejsce w rankingu kategorii średniej. W debiucie ubił Roba Wilkinsona, a następnie wypunktował Marvina Vettoriego oraz podczas lipcowej gali TUF 27 Finale Brada Tavaresa.

Z kolei okupujący 6. miejsce w rankingu Derek Brunson wygrał dwie z ostatnich pięciu walk. Po porażkach z Robertem Whittakerem i Andersonem Silvą szybko ubił co prawda Daniele Kelly’ego oraz Lyoto Machidę, ale podczas styczniowej gali UFC on FOX 27 został ponownie zdemolowany w rewanżu przez Ronaldo Jacare Souzę.

Walka zapowiada się jako klasyczny pojedynek stójkowicza w osobie Nigeryjczyka z zapaśnikiem w osobie Brunsona. Amerykanin to szaleniec, ale czy aż taki, aby próbować bić się w stójce z Adesanyą? Wątpliwe. Wszystko rozegra się zatem prawdopodobnie w płaszczyźnie zapaśniczej – Brunson to dobry wrestler, który gdy trzeba, męczy też rywali w klinczu, ale jeśli Anderson Silva był w stanie wybronić 8 z jego 10 prób zapaśniczych, to wydaje się, że Nigeryjczyk też może notować w tym obszarze sukcesy. Jakiekolwiek elementy stójkowe powinny być grą do jednej bramki.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Israel Adesanya – 1.60
Derek Brunson – 2.25

Wstępny typ:

Israel Adesanya

Rozpiska UFC 230

185 lbs: Yoel Romero (13-3) vs. Paulo Costa (12-0)
185 lbs: Luke Rockhold (16-4) vs. Chris Weidman (14-3)
185 lbs: Ronaldo Jacare Souza (25-6) vs. David Branch (22-4)
185 lbs: Israel Adesanya (14-0) vs. Derek Brunson (18-6)

*****

Powrót Jose Aldo – bez różańca i rolexa

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button