Doniesienia: Dominick Cruz kontuzjowany, John Lineker bez rywala na UFC 233

Wygląda na to, że na powrót niewidzianego w akcji od dwóch lat Dominick Cruza, który miał w styczniu pójść w tany z Johnem Linekerem, przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Wedle nieoficjalnych doniesień, były mistrz wagi koguciej Dominick Cruz doznał kontuzji, która wykluczyła go z występu podczas zaplanowanej na 26 stycznia gali UFC 233 w Anaheim, gdzie miał skrzyżować rękawice z Johnem Linekerem.

Do roli nowego rywala dla kowadłorękiego Brazylijczyka przymierzany jest inny były mistrz Cody Garbrandt.
Aktualizacja: No Love prawdopodobnie jednak nie zdąży na galę UFC 233, wobec czego wypada z grona potencjalnych rywali dla Johna Linekera.

Dominick Cruz ostatni pojedynek stoczył w grudniu 2016 roku, przegrywając jednogłośną decyzją sędziowską z Codym Garbrandtem właśnie i w ten sposób tracąc pas mistrzowski 134 funtów. Do akcji miał powrócić w grudniu 2017 roku w starciu z Jimmiem Riverą, ale złamanie ręki pokrzyżowało mu plany.

Z kolei John Lineker znajduje się na fali dwóch wiktorii i może pochwalić się ośmioma zwycięstwami w ostatnich dziewięciu występach. Jedyną porażkę w tym okresie zadał mu zasiadając na tronie kategorii koguciej TJ Dillashaw.

*****

Błogosławiona era, bezradna Joanna, rzeźnik z Kraju Kawy i 55 minut dramatu – pięć wniosków z UFC 231

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Omszałek

    12 grudnia 2018 at 00:30

    Ehh, Cruza można traktować jak prawie emeryta już. Tyle ma przerw, tyle kontuzji, będzie w każdej walce do której dotrwa w coraz gorszej formie

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply