UFC

Cub Swanson vs. Artem Lobov walką wieczoru UFC Fight Night 108

Artem Lobov stanie przed olbrzymią szansą, mierząc się z Cubem Swansonem w walce wieczoru gali UFC Fight Night 108.

Od dobrych kilku tygodni Artem Lobov (13-12-1) prowokował do walki Cuba Swansona (24-7) i wygląda na to, że w końcu dopiął swego. Jak bowiem donosi portal TheMacLife.com, należący do Conora McGregora, obaj zawodnicy spotkają się w walce wieczoru gali UFC Fight Night 108, która odbędzie się 22 kwietnia w Nashville. Zestawienie potwierdziło też kilka godzin później UFC
Po sześciu kolejnych zwycięstwach przerwanych porażkami z Frankiem Edgarem i Maxem Holloway’em Swanson powrócił na ścieżkę wiktorii, pokonując kolejno Hacrana Diasa, Tatsuy’ę Kawajirkiego i ostatnio, na grudniowej gali UFC 206, Doo Ho Choia po nieprawdopodobnej wojnie. Wszystkie trzy wygrane odniósł przez jednogłośne decyzje.

Z kolei Lobov po dwóch przegranych w bardzo słabym stylu pojedynkach na rozpoczęciu przygody z UFC – wypunktowali go Ryan Hall i Alex White – odbił się dwoma zwycięstwami, w pokonanym polu zostawiając najpierw Chrisa Avilę i ostatnio, w listopadzie ubiegłego roku na UFC Fight Night 99, Teruto Ishiharę.

Niewątpliwie faworytem tego pojedynku jest znacznie wszechstronniejszy i dysponujący o wiele bogatszym arsenałem ofensywnym Amerykanin, choć u Lobova w ostatnich walkach widać progres – przede wszystkim w obszarze taktyki na walkę, którą teraz nieźle realizuje, nie wdając się tak często w szalone wymiany. Biorąc zaś pod uwagę, że Swanson ma już swoje lata, masę wojen za sobą i chwilami dziurawą jak szwajcarski ser defensywę, nie sposób całkowicie skreślać Rosyjskiego Młota.

Przewidywane kursy bukmacherskie:

Cub Swanson – 1.30
Artem Lobov – 3.20

Rozpiska UFC Fight Night 108

Walka wieczoru

145 lbs: Cub Swanson (24-7) vs. Artem Lobov (13-12-1)

Pozostałe

155 lbs: Al Iaquinta (12-3-1) vs. Diego Sanchez (27-9)

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button