Biznes MMA UFCUFC

Kowboj ukarany za naruszenie polityki odzieżowej

Donald Cerrone postanowił podtrzymać tradycję, oddając cześć rodzinie – i przyszło mu za to zapłacić.

Trzech zawodników UFC, którzy wystąpili na grudniowej gali UFC on FOX 17, zostało ukaranych finansowo za naruszenie zasad nowej polityki odzieżowej, powstałej w wyniku mariażu z Reebokiem – doniósł portal MMAJunkie.com.

Oficjele organizacji ostrzegli też dwunastu innych zawodników w tej samej sprawie. To pierwsze tego rodzaju kary i ostrzeżenia w historii UFC.

Nie podano do publicznej wiadomości nazwisk ukaranych i ostrzeżonych zawodników, ale jeden z nich, a konkretnie Donald Cerrone, który tego wieczoru przegrał z Rafaelem dos Anjosem, przyznał, że znalazł się w trójce ukaranej finansowo.

Kowboj został najprawdopodobniej ukarany za naszywkę ze swoich dawnych spodenek muay thai.

cerrone5
fot. Esther Lin

To od dawien dawna kultywowana tradycja Cerrone – z rzeczoną naszywką walczy od wielu, wielu lat – który w ten sposób oddaje cześć swojej babci.

Ostrzeżenie jest wystosowywane do zawodników, którzy naruszają zasady odzieżowe, ale później czynią kroki, aby to poprawić. Jeśli natomiast zawodnik świadomie i poważnie narusza politykę odzieżową po tym, jak otrzymał szansę na poprawę, następuje redukcja wynagrodzenia.

– stwierdził Tracey Blaczinski odpowiedzialny za sprawy odzieżowe w UFC.

Cerrone najwyraźniej właśnie do tej drugiej grupy należał, co pośrednio potwierdził, udostępniając poniższy tweet.

Przyjąłbym tę karę za każdym razem, aby oddać cześć rodzinie i tradycji. Poproś fanów! Zrekompensujemy to!

Drugim ukaranym zawodnikiem jest najprawdopodobniej Nate Diaz, który na UFC on FOX 17 pokonał Michaela Johnsona. Stocktończyk na ważeniu pojawił się w jeansach.

Powiązane artykuły

Back to top button