Dominick Cruz przerywa ciszę po kontuzji, która wykluczyła go z walki z Johnem Linekerem

Były mistrz wagi koguciej Dominick Cruz zwrócił się do Johna Linekera we wpisie pełnym szacunku i uznania.

Dwa dni temu gruchnęły doniesienia o kontuzji Dominicka Cruza, który wykluczyła go z występu przeciwko Johnowi Linekerowi podczas zaplanowanej na 26 stycznia w Anaheim – i w międzyczasie odwołanej – gali UFC 233.

Dziś natomiast Amerykanin po raz pierwszy od tego czasu zabrał głos, zwracając się do Brazylijczyka.

View this post on Instagram

@ufcjohnlineker , The deep respect I have for you as a human being outside of the octagon is one of the biggest reasons I was honored to have this fight with you. The opportunity would have been a great challenge for me next up in my career. I regret that I didn’t get the honor of competing against you on our set date. I appreciate you reaching out authentically from your heart with humility in your kind, powerful words. Thank you for teaching ME what it looks like to be a whole-hearted inspiring human that looks at the 100,000 foot view, eliminating the self-focus concern that includes only selfish needs and interests. This is a setback opportunity unfolding that will become part of my legacy. With nothing but respect for you, I wish you the best in your next matchup and look forward to watching you further compete.

A post shared by Dominick Cruz (@dominickcruz) on

Ogromny szacunek, jakim darzę cię poza oktagonem, jest jednym z najważniejszych powodów, dla których byłem zaszczycony możliwością stoczenia walki z tobą.

Byłoby to dla mnie wielkie wyzwanie w mojej dalszej karierze. Żałuję, że nie dostąpię zaszczytu rywalizacji z tobą w ustalonym terminie.

Doceniam, że skontaktowałeś się ze mną ze szczerej potrzeby serca, zwracając się do mnie słowami uprzejmymi i jednocześnie potężnymi.

Dziękuję ci za pokazanie mi, jak być serdecznym człowiekiem, który dostrzega całe spektrum, odchodząc od skupienia na sobie samym, które obejmuje egoistyczne potrzeby i interesy.

To niepowodzenie jest też okazją, która staje się częścią mojego dziedzictwa.

Ogromnie cię szanując, życzę ci powodzenia w kolejnej walce i nie mogę się doczekać, aby obejrzeć twoje kolejne występy.
33-letni Dominator nie był widziany w akcji od dwóch lat, gdy stracił pas mistrzowski wagi koguciej na rzecz byłego już mistrza – zdetronizowanego przez TJ-a DillashawaCody’ego Garbrandta.

Z kolei zwycięski w ośmiu z ostatnich dziewięciu potyczek John Lineker liczy natomiast na szybki powrót do oktagonu, co też zakomunikował w najnowszym wpisie w mediach społecznościowych.

Wiem tylko, że chcę i potrzebuję walki. Rywal może być mały, ciężki, lekki. Bez różnicy. Po prostu postawcie go przede mną, przytulę go, a potem uderzę! A na koniec uścisnę mu rękę!

*****

„Nie będzie lekko, ale w drodze na sam szczyt lekko być nie może” – Marcin Held o walce z Abdulem-Azizem Abdulvakhabovem

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

1 Comment

  1. Pingback: Dominick Cruz odkrywa karty - czeka go długa przerwa - Lowking.pl

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply