„Dobry zawodnik, ale nie świetny – a dzisiaj głupek” – Conor wziął pod lupę karierę Khabiba, wskazał jej najsłabsze punkty

Conor McGregor wziął pod lupę dokonania Khabiba Nurmagomedova, wyjaśniając, dlaczego nie można określić go mianem świetnego zawodnika.
Pełniąc w niedzielę wieczorną wartę na Twitterze, nienarzekający na brak wolnego czasu Conor McGregor wyśledził wpis gloryfikujący jego arcywroga Khabiba Nurmagomedova, obok którego przejść obojętnie nie mógł.

Od zawsze uchylający nieba Dagestańczykowi reporter Will Harris popełnił mianowicie wpis, w którym solennie zapewnił, że były niepokonany mistrz wagi lekkiej UFC był zawsze człekiem nietuzinkowej skromności.
– Za czasów, gdy byłem z Khabibem i jego ekipą, ani razu nie usłyszałem, żeby powiedział o sobie, że jest najlepszy albo że chciałby nim być – zapewnił Harris. – Podczas epizodu kręconego w Dubaju Umar powiedział, że Khabib jest najlepszy, ale Khabib kazał wyciąć ten fragment z nagrania. Gość po prostu nie lubił takich gadek na swój temat.

Co na to Irlandczyk? Otóż, przypomniał, co działo się po zeszłorocznym zwycięstwie Khabiba Nurmagomedova z Justinem Gaethje

– Płakał w klatce, prosząc, aby media umieściły go na szczycie swojej listy (P4P), haha – skontrował Conor.

– Zasługiwał, aby wtedy znaleźć się na czele klasyfikacji P4P i nie możesz temu zaprzeczyć – odpowiedział Harris, nie pojmując clou sprawy. – Chyba że chciałeś Jona na pierwszym miejscu, podczas gdy już wtedy nie walczył?– No dobra, był przez te kilka tygodni dobrym zawodnikiem, lol – odparł Conor. – Jednak przejście na emeryturę wyklucza cię z tych wszystkich klasyfikacji. A on przeszedł na emeryturę, jednocześnie jęcząc, żeby dostać pierwsze miejsce. To obnaża twoje wpisy, w których twierdzisz, że nie o to mu chodziło. Powinien był po prostu zamilknąć na temat Aldo. Teraz wyszedł na głupca.

– Cholera, był tylko dobrym zawodnikiem? – dopytał Harris.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

– Tak. Dobrym – nie świetnym. Niska częstotliwość nokautów. W ogóle nie potrafił kopać. Nigdy nie zmienił kategorii wagowej, chociaż umierał, robiąc wagę. Wiele razy wycofywał się z walk. Przedwcześnie przeszedł na emeryturę. Wszystko to sprawia, że był dobrym zawodnikiem – nie świetnym. Miał kilka dobrych miesięcy. Tyle.

– Nigdy nie podważałbym mistrza dwóch kategorii wagowych, który osiągnął tyle, ile osiągnąłeś ty, ale z całym szacunkiem będę musiał się nie zgodzić w temacie jego dziedzictwa – odparł Harris. – Wiemy jednak cholernie dobrze, że robiąc kategorię piórkową, stawałeś u progu śmierci, pokonując tych wszystkich małych gości…
– U progu śmierci? To twoje zdanie. Ani razu nie przestrzeliłem wagi, ani nie wycofałem się z walki! A przejechałem się po całej dywizji. Najszybszy nokaut w historii mistrzowskiej walki UFC. W sposób nieskazitelny zmieniłem kategorię wagową. Ale nie dojdziemy do porozumienia w sprawie jego dziedzictwa. Jego jest już przeterminowane.

Khabib Nurmagomedov zakończył sportową karierę z bilansem 29-0, odnosząc pod sztandarem UFC trzynaście zwycięstw, w tym siedem przed czasem. Tytuł mistrzowski wagi lekkiej obronił trzy razy. W październiku 2018 roku Dagestańczyk w ramach rekordowej pod wieloma względami gali UFC 229 poddał Conora McGregora w czwartej rundzie.
Irlandczyk nie zaliczy aktualnego roku do udanych – dwukrotnie przegrał bowiem z Dustinem Poirierem, w drugim starciu doznając złamania nogi. Obecnie przechodzi rehabilitację. Do pełnych treningów spodziewa się powrócić w kwietniu przyszłego roku, zapowiadając odzyskanie tytułu mistrzowskiego 155 funtów.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Bartłomiej Stachura | Twórca Lowkinga i człowiek odpowiedzialny za każdy element funkcjonowania portalu. Voldemort. Maniak analiz technicznych i felietonów, często cierpi na słowotok. W przerwach od MMA mąż i ojciec.

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply