UFC

Długo się nie zastanawiał! Jan Błachowicz wskazał faworyta walki Alexa Pereiry z Khamzatem Chimaevem!

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Jan Błachowicz podjął się wytypowania potencjalnej konfrontacji Alexa Pereiry z Khamzatem Chimaevem.
Jan Błachowicz skupia się obecnie wyłącznie na zbliżającym się wielkimi krokami mistrzowskim pojedynku z Magomedem Ankalaevem, który uświetni galę UFC 282 w Las Vegas, ale w rozmowie z Helen Yee został także zapytany o sytuację w wadze średniej.

Tamże Alex Pereira kilka tygodni temu odebrał tytuł mistrzowski dotychczasowemu dominantowi 185 funtów i staremu dobremu znajomemu Polaka, Israelowi Adesanyi. Po czterech rundach rywalizacji Brazylijczyk przegrywał co prawda na kartach sędziowskich, ale w piątej ruszył agresywnie, nokautując Nigeryjczyka.
Wiele mówi się o potencjalnej czwartej brazylijsko-nigeryjskiej walce, ale zapytany o nią, Jan Błachowicz przyznał, że nie spodziewa się innego rezultatu od dotychczasowych.

– Myślę, że Alex Pereira to ten właśnie gość, którego Izzy nigdy nie pokona – powiedział. – Przegrał z nim już trzy razy, choć teraz w formule MMA był blisko. Jeśli więc odrobinę zmieni plan na walkę… Nie wiem. Ciężko powiedzieć.

– Było 50/50, a gdyby była decyzja, to byłaby na korzyść Adesanyi. Pereira świetnie wykorzystał ostatnią rundę, znokautował go i został zwycięzcą, więc… Nie wiem.

Poza Nigeryjczykiem o oktagonowe usługi brazylijskiego mistrza agresywnie zabiega też inny zawodnik – Khamzat Chimaev. Czeczen od kilku tygodni ochoczo podskubuje Poatana w mediach społecznościowych, wróżąc mu marny los w potencjalnej konfrontacji.Zaloty te czeczeńskiego Wilka nie pozostały bez odzewu Brazylijczyka. Pereira stwierdził, że chętnie pokaże Chimaevowi, gdzie raki zimują przy okazji styczniowej gali UFC 283 w Rio de Janeiro. Z jednym jednak zastrzeżeniem – w limicie kategorii półciężkiej.

Jak starcie takie widziałby Jan Błachowicz?
– Uważam, że dla Pereiry Khamzat jest groźniejszym przeciwnikiem niż Adesanya – ocenił. – Skoro Izzy był w stanie przewrócić Pereirą i kontrolować go w parterze przez prawie całą rundę… To dla Khamzata nie będzie to problem.

– Jednak (Pereira) ma oczywiście niesamowitą stójkę i jest bardzo dużym gościem. Myślę jednak, że jeśli doszłoby do takiej walki, Khamzat ją wygrywa.

Cała rozmowa z polskim zawodnikiem poniżej.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie – z bonusem do 600 PLN

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button