UFC

Dlaczego Sean Strickland i Paulo Costa walczą z rywalami spoza Top 15? Dana White wyjaśnia!

Sternik UFC Dana White został zapytany, dlaczego dla Seana Stricklanda i Paulo Costy wyszykowano rywali spoza Top 15 wagi średniej.
Sean Strickland i Paulo Costa od dłuższego czasu znajdowali się na kursie kolizyjnym, za pośrednictwem mediów społecznościowych zapowiadając sobie nawzajem porachowanie kości w oktagonie.

Do walki tej w najbliższym czasie jednak nie dojdzie, choć obaj powrócą do akcji w lipcu. Rzecz jednak w tym, że dla obu wyszykowano nieoczekiwanych przeciwników, którzy nie dość, że nie są nawet sklasyfikowani w czołowej piętnastce wagi średniej, to pod sztandarem amerykańskiego giganta stoczyli dotychczas jedno li tylko starcie.
Sean Strickland w walce wieczoru zaplanowanej na 1 lipca gali UFC Fight Night w Las Vegas skrzyżuje rękawice z Abusem Magomedovem, podczas gdy Paulo Costa 29 lipca w Salt Lake City w ramach gali UFC 291 pójdzie w bitewne tany z Ikramem Aliskerovem.

Skąd takie a nie inne zestawienia dla Borrachinhy i Tarzana? O to zapytano sternika UFC Danę White’a podczas konferencji prasowej po sobotniej gali.

– Costa nie walczył od dawna, a Strickland walczy często – powiedział Dana. – Lubimy ściągać gości i sprawdzać, na jakim są poziomie.

– Koleś, z którym walczy Paulo Costa, jest ostry jak brzytwa. Czasami nie zdajecie sobie sprawy, jak mocni są niektórzy goście, dopóki nie zestawi się ich z Top 15.– Spotykamy się w War Roomie i uznajemy po prostu, że jedni goście są już gotowi na taki krok, podczas gdy w przypadku innych nie jesteśmy pewni. Możemy więc zestawić ich z kimś z 14. czy 15. miejsca. Często jest potem tak, że… Zresztą to, co widać publicznie, nigdy nie odpowiada temu, co dzieje się za kulisami. Moja robota nie polega potem na oczernianiu tych gości.

– Jednak obaj walczą z mocnymi gośćmi, którzy nie są sklasyfikowani.

Dana White przytoczył następnie przykład zestawienia Mackenzie Dern z Angelą Hill, podkreślając, że dla Brazylijki był to bardzo ryzykowny pojedynek.

– Stawiamy przed ludźmi wyzwania – powiedział. – Numer 8. nie zawsze walczy z numerem 6. czy numerem 5. To po prostu tak nie działa. Mam nadzieję, że to jakoś wyjaśniłem.
Szef UFC zapytał następnie poruszającego tę kwestię dziennikarza, czy preferowałby on zestawienie Stricklanda z Costą. Ten potwierdził, zwracając uwagę, że taka konfrontacja miałaby więcej sensu, bo obaj ostatnio powrócili na zwycięskie tory i obaj chcieli tej walki.

– Cóż… – zadumał się na moment White, następnie szczerząc wesoło zęby. – Zobaczmy, co się wydarzy, gdy dojdzie do tych walk.

Wszystkie walki UFC można oglądać i obstawiać w Fortunie z 3X ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100, 200 i 300 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button